Skocz do zawartości

[30l] Jaka obsada po restarcie


Aal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po przeprowadzce bylem zmuszony zrobic restart zbiornika. Pokoj w ktorym stoi akwa ma 2 okna od poludnia i chyba nie musze tlumaczyc co sie stalo :> Dzisiaj wszystko wyczyscilem i zalalem na nowo i teraz zastanawiam sie co tam wpuscic... Stara obsada zostala oddana (1x zbrojnik niebieski, 3x samica bojka). Zostala tylko jedna helenka.

Z roslin mam w tej chwili tylko mech jawajski i anubiasa, co jeszcze moznaby bylo dokupic? Oswietlenie 11W.

A i jak dlugo na poczatku swiecic swiatlo, zeby po paru dniach glony znowu nie zaatakowaly?

 

Wiem, ze post chaotyczny :twisted:

 

Dzieki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestawilem zbiornik w rog pokoju teraz slonce nie powinno swiecic na nie caly dzien... Zobacze jak to bedzie. Bojek raczej odpada wolalby jakie 3-4 rybki i krewetki ewentualnie. A co do roslin to za jakimi sie rozgladac?

 

Tapnięte z Alcatel 918D

 

Edit:

 

Tak to wyglada na dzien dzisiejszy

 

post-10053-1368517122922_thumb.jpg

 

Tapnięte z Alcatel 918D

 

nemo130: Edytuj posty, stosuj polskie znaki diakrytyczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbka na wlot filtra, i uwolnij pierwszy plan.

 

Endlerki w haremie i do tego kup sobie krewetki, jakieś Red cherry, albo coś w ten deseń.

 

Żeby nie mieć glonów, to musisz mieć pełną kontrolę nad światłem. Jeśli nie będziesz podawać CO2 w czasie oświetlania słońcem, to będziesz mieć glony. To prosty układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nano zestaw CO2, ale padl zawor :( Za jakis czas moze kupie nowy i to uruchomie. Krewecie beda na pewno, tylko musze dokupic roslinek.

 

Tapnięte z Alcatel 918D

NIE MAM POLSKICH ZNAKOW

 

nemo130: Ostatni raz upominam pisownia. Używanie polskich znaków diakrytycznych jest bezwzględnie wymagane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobniczki jakies takie nijakie. Kupie chyba Pawie Oczka, albo Galaxy jesli znajde. A co moglbym wpuscic do akwa zeby w naturalny sposob walczyc z ewentualnymi glonami?

 

Tapniete z Alcatel 918D

NIE MAM POLSKICH ZNAKOW

 

Nie ma czegoś takiego jak brak Polskich znaków! Kwestia ustawienia.//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry zakładasz, że będziesz miał problem z glonami?

Glony są w każdym akwarium. W jednym są ledwo widoczne i nie stanowią problemu a w drugim mogą zasiedlić cały baniak i zmusić do restartu. Trzeba walczyć z przyczyną nie skutkiem. Podmieniaj i czyść regularnie akwarium, a nie powinieneś mieć większych problemów z glonami. A jeśli już się upierasz by coś mieć do zwalczania glonów to jedyne co tu możesz wrzuć to krewetki. Gupiki też czasami podjadają glony nitkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo wlasnie przez glony zmuszony bylem do restartu. Przyznam, ze obsada nie nadawala sie do takiego zbiorniczka do tego slonce i nie dalem rady uratowac baniaka. Teraz akwa stoi w miejscu gdzie slonce az tak nie swieci. Dokupie roslinek i zobacze jak to bedzie za 2 tygodnie wygladac.

 

Tapniete z Alcatel 918D

NIE MAM POLSKICH ZNAKOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Limnopohila Sessiliflora, Lysimachia Nummularia i Lilaeopsis Brasiliensis. Polskich nazw tych roslin niestety nie znam... Zaraz zobacze jak sie prezentuja w akwarium

 

Tak to wyglada. Prosze o polaczenie 2 ostatnich postow bo cos nie moge dodac zdjecia w edytowanym poscie :(

 

 

Tapniete z Alcatel 918D

NIE MAM POLSKICH ZNAKOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukalem Galaxy, ale w okolicy nie maja niestety. Na pewno beda RC i do tego gupiki albo ta Drobniczka :P W zoologu zakochalem sie tez w jednym Betta piekny czerwono - bialy. Mam troche czasu do namyslu :)

 

Tapniete z Alcatel 918D

NIE MAM POLSKICH ZNAKOW

 

REGULAMIN

 

6.1. Wymagane jest dbanie o poprawność gramatyczną i ortograficzną wypowiedzi.

Ludzie piszą z różnych zakątków świata i posiadają Polskie znaki, dostosuj się do regulaminu!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cały czas mam dylemat co wpuścic do akwarium i w jakiej ilości... Biorę pod uwage Endlerki - same samce, Drobniczke i Rozbore Galaxy. Jak wygląda rozmnażanie u tych dwóch ostatnich gatunków bo nie chciałbym mieć po miesiącu narybku jak w przypadku Gupików.

 

Tapnięte z Alcatel 918D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wreszcie błędem, na który nabiera się wielka ilość akwarystów, jest często opisywana zdolność samic do nieustannej ciąży i rodzenia w regularnych 3-4-dniowych odstępach 1-5 młodych. Jednak tylko niekiedy jest to prawdą. Nawet przy zachowaniu optymalnych, wszystkich wyżej opisanych warunków, pojawiają się długie (nawet kilkumiesięczne) okresy, w czasie których samice nie są ciężarne. Interesujące jest, że te okresy "sterylności" dotyczą całego stada hodowlanego. Nie jest jasne, jakie czynniki odgrywają tu rolę, ani która płeć ponosi "winę". Według moich doświadczeń ukończenie tego stanu nie ma związku z porą roku, zmianą temperatury, składem pokarmu ani wymianą czy składem wody."

 

http://www.zyworodki.akwarysta.pl/html/ ... ormosa.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...