Jump to content

Ameryka Środkowa


abecajka
 Share

Recommended Posts

Ponieważ posiadam molinezje i mieczyki, których naturalnym środowiskiem jest Ameryka Środkowa, postanowiłam urządzić akwa w tym biotopie. Potrzebuję pomysłów dotyczących małych ryb stadnych z tego regionu.

Obecnie żyje sobie:

Molinezje - 2 dorosłe, 4 odchowane maluchy

Mieczyki - 1 dorosła, 4 odchowane maluchy

I jeszcze jedna kwestia: jakie byłoby najlepsze pH do tych rybek?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie tu jest klops. Wytłumaczę Ci na czym to polega, ale najpierw wrzucę zdjęcia. Otwórz je w osobnej karcie.

 

http://www.ezilon.com/maps/images/south ... al-map.gif

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... 3%ADos.svg

 

Ameryka Południowa i Środkowa mają to do siebie, że pomimo tego, że łączą się na mapie, to tak naprawdę są oddzielone górami które tworzą praktycznie szczelny wododział. Mówimy tu o Kordylierach. Znajdź sobie teraz przy zachodnim wybrzeżu miasto Quibdo. W jego pobliżu znajdują się dwie rzeki: San Juan i Atrato ze wszystkimi jej dopływami. Teraz jak przyjrzysz się San Juan praktycznie nie wchodzi w interakcje z żadną większą rzeką, a Atrato jedyne co ma blisko rzek z głębi kontynentu, to źródła, a jak można się domyśleć, tam poszukiwanych ryb nie znajdziesz. Żeby tego było mało, na wschód pojawiają się Kordyliery centralne odgradzające od reszty świata rzekę Magdalena i jej górskie dopływy drugą częścią tych gór na wschodzie. Dopiero za tym drugim pasmem gór pojawia się zlewisko rzeki Meta, potem Orinoco.

 

Także widzisz, że te dwa światy dzieli nie tylko kreska na mapie... ale WIELE kilometrów, DWA pasma gór i JEDNA dolina rzeczna.

 

Wniosek.. Te ryby nawet o sobie nie słyszały w legendach przodków.

Link to comment
Share on other sites

Jak chcesz grupkę większych ryb, to nadawałoby się stado zmienniaków. Kup 3+7/8, najlepiej by były podrośnięte, nie będzie wtedy problemu z przeżyciem wśród pielęgnic. No chyba że zdecydujesz się na agresywniejsze, np. zebry, to wtedy nie zmienniki.

Pozdro.

Link to comment
Share on other sites

Unpredictable. Some specimens prove good community tank inhabitants, while others may nip fins or simply attack and kill any other species present. It seems particularly adverse to catfish and has been known to strip the fins and eat the eyes of species such as Corydoras! Best kept in a species tank in our opinion

Przetłumaczę na wszelki wypadek:

 

Nieprzewidywalna. Niektóre osobniki okazują się być doskonałymi współlokatorami zbiorników towarzyskich, podczas gdy inne podgryzają płetwy, albo po prostu atakują i zabijają inne gatunki obecne w zbiorniku. Wydaje się mieć szczególną awersję do sumów i istnieją potwierdzone przypadki w których ogołaca inne ryby z płetw, lub wyjada oczy gatunkom takim jak kirysek! W naszej opinii powinna być chowana w zbiornikach jednogatunkowych.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...