Skocz do zawartości

[72L] mcharium Rainbow


rainbow
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Życie z 17 litrowego parapeciaka zostało przeniesione do 72L. Zobaczymy jak losy się potoczą narazie ogólny zarys to mcharium. Roślin wysokich nie przewiduję w przyszłości , będzie tak jak lubie czyli minimalizm.

Bardziej zalezy mi na rozwoju mchów i wszelkie rośliny wielko listne nie znajdą miejsca w tym baniaku.t

Litraż: 72L

Oświetlenie : 13w + 14w energooszcżedne 6500k

Podłoże: drobny czarny żwirek

Filtracja: chińska kaskada Hailea

Nawozy : Aqua art carbo + ferro

Dekoracje: czerwona lawa

Rośliny: mech jawajski , lisi ogon , strunowy , gałęzatki

( w przyszłości do dodania parvula + strzałka , pistia)

Na tyły mech strunowy.

zwierzęta: XX krewetki red cherry + babaulti , 5 endlerków (później coś do dodania , troszke gupików może molki) , 2 otoski

Baniak zalany dziś - 70% wody z innego baniaka + filtr działający w innym akwa + reszta świeżej wody.

 

Dziś zdjęcia na szybko , ogólny nie ład , ale jeszcze dojdzie parę rzeczy :PP:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://www10.pic-upload.de/23.09.12/96lcu1o4m8as.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mchy ładne.

 

Dokup jakiś ładny cienki korzeń na którym dowiążesz mchy,coś tak aby zmniejszyć toń wodną,w sumie przecież nie masz ryb.

Widzę tu korzeń lub gałąź z długimi odnogami przez całe akwarium.

Położony po przekątnej da dobry efekt z flame moss.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś doszły 3 szt samiczki gupika + 2 molki , platki się mi podobają ale w sklepie mieli platki balonowe same samce więc poczekam jeszcze z zakupem. Otoski tez zamierzam dodać ale na razie nie ma ich w sklepie.

Parvula na trawnik już zamówiona czekam na dostawe :)

 

 

A tu filmik z krewciami :)):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze troszkę zmian będzie , locdog masz rację niebawem zamówię nowe rc , nie które sa pięknie wybarwione i mają pancerzyki jak wisienki a nie które takie przezroczysto czerwonawe :/

Na razie panuje chaos , mech rośnie jak chce ,po dodaniu innych roślin , wezmę się za strzyżenie mchu.

Póki co szukam pistii i strzałki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe no molki to taki mój trochę wybryk , szczerze to chce żeby coś małego i wesołego pływało no i rzutem na tasmę były gupiki i molki , ponoć molki do 8cm dorastają więc czy 72L to za małe? Molinezji nie miałam juz baaardzo dawno , kiedyś za dzieciaka 2 szt w 60L chyba .... no a teraz mogłabym wymienić ale nie wiem na co , platki szukałam , szukałam no i wynalazłam tylko balonowe , ładne ale jakies takie "przez człowieka chyba robione" no nie wiem , moge poszukać i poczytać troche o tym ale na razie nie mam czasu. Jak znajdę jaką normalną odmianę tych ryb to być może zakupię.

 

W mojej ponad 10 letniej przygodzie z akwarystyką były różne ryby a na najzwyklejsze gupiki i molinezje zawsze brakowało czasu , aż do teraz :PP: coś naszło , taki zawrót głowy hehhe.

Napewno wiem że będą tu jakieś żyworódki , a niech się dzieje coś , się porozmnażają to pooddaję , ryby ławicowe też są piękne ale już troszkę mi się przejadły , więc narazie luz z ławicami.

A taka ciekawostka na koniec - nigdy ale to nigdy nie miałam kirysków :oops: nie lubie i nie chce i nigdy w moim żadnym baniaku taki gość nie zawita ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Aktualka :) dużo się nie zmieniło , ale ... bambus znowu powędrował tu . Biedak nie rośnie w szklance i psuje się od czubka :x w tym akwa rosną nowe 2 odnóżki pod wodą i ewidentnie w akwa się czuje świetnie a gdzie indziej nie chce rosnąć.

Poza tym na tafli jest pistia która przysłania trochę światła , glonów w sumie nie ma bo krewcie ostro pracują hehe. Była posadzona gwiazda ale nie dała rady :( mchy rosną oczywiście wolniej niż w akwa na parapecie , ale rosną. Obsada się nie zmieniła , oprócz tego że jest dużo gupiczych dzieciaczków , jeszcze maciupusie :)):

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A dam aktualke .....

Baniak żyje swoim życiem , w sumie nic nie zmieniam narazie bo po co. Może dodam korzeń na środek , cosik pokombinuje. Pistia była ale już jej prawie nie ma bo za dużo światła zasłaniała dla mchów w efekcie czego stały w miejscu , teraz maja więcej światła więc pewnie się obudzą .

Rybeńki się rozmnażają , teraz sporo podrostków , narybku , niebawem idą dalej do ludzi. Molinezje jednak są optycznie za duże do 72L dlatego też pójda do ludzi o większych baniaczkach. Parvula rośnie sobie powoli :) a bambus szaleje i puścił 2 spore nowe pędy.

A nawozy się skończyły , na razie nie będzie ani carbo ani ferro ani nic. Rośliny ciągną tylko na świetle , plagi glonów nie ma.

 

Dołączona grafika

 

bambus

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium nawet fajne. A czy rośnie Ci ta eleocharis :?:

Rośnie , puszcza nowe odnogi . Powoli bo powoli , ale nie ma co2 i zwykły bazalt o małej granulacji to kokosów z parvuli nie będzie :PP:

 

Lucky bamboo to jakaś jukka albo inna dracena jest.

No dokładnie. Bambus to nazwa potoczna używana w sprzedaży w kwiaciarniach. A pochodzi z rodziny dracen. Co ciekawe rośnie bardzo dobrze w akwa a w dzbanku coś nie chce. Aaaa mój bambus w promocji był kupiony w Biedronce :DD: i teraz żal wyrzucać jak odżył i puszcza nowe pędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...