Skocz do zawartości

Dziurka w akwarium ?


beny112
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zapytać czy w jakikolwiek sposób można zrobić dziurkę w bocznej szybie akwarium tak aby wężyk z powietrzem został wprowadzony przez ten otwór i został podłączony do Kurtyny napowietrzającej :?: czyli jak na załączonym obrazku bo trochę kocham Biebera będzie wyglądało jak by wężyk leciał po szybie w górę w zabudowie :(

 

Cenzura za wulgaryzm. Jeszcze raz i ostrzeżenie. Mordimer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość, ale jest to zupełnie nie potrzebne. Jeśli masz odpowiednio ustawiony filtr, to napowietrzanie ruchem tafli wody, w zupełności wystarczy. Kurtyna jest nienaturalną ozdobą akwarium, a tu chcemy stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość i opiera się na czystych prawach fizyki. Jeśli chcesz uniknąć przedostania się wody do pompki powinieneś po pierwsze: umiejscowić urządzenie powyżej linii biegnącej na wysokości owej dziurki (a najlepiej całego akwarium), po drugie: zastosować na wężyku zawór zwrotny. To pomoże uniknąć przykrych niespodzianek i pozwoli na swobodne wyłączanie urządzenia napowietrzającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Po pierwsze, wężyk ma 6mm i tak by go w rogu akwarium nie było widać. To nie jest wąż z kompresora 12 atmosfer.

Po drugie, po co kurtyna? Wygląda to ... słabo ;)

Po trzecie, wszelkie otwory w szybach robi się na śrubunki a nie na silikon.

Po czwarte, to chyba akwarium wiszące. Więc i tak nie za bardzo pozwolisz sobie na ryby.

Po piąte, ja bym pod tym nie usiadł. A wydaje mi się, że na rysunku jest wersalka.

Po szóste, tekst dziurka w akwarium? Normalnie używa się zwrotu: otwór. A w dziurkę, to sobie można palec włożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość i opiera się na czystych prawach fizyki. Jeśli chcesz uniknąć przedostania się wody do pompki powinieneś po pierwsze: umiejscowić urządzenie powyżej linii biegnącej na wysokości owej dziurki (a najlepiej całego akwarium), po drugie: zastosować na wężyku zawór zwrotny. To pomoże uniknąć przykrych niespodzianek i pozwoli na swobodne wyłączanie urządzenia napowietrzającego.

Na taką odp czekałem podziękował ślicznie :piwo:

 

 

 

 

Po pierwsze, wężyk ma 6mm i tak by go w rogu akwarium nie było widać. To nie jest wąż z kompresora 12 atmosfer.

Po drugie, po co kurtyna? Wygląda to ... słabo ;)

Po trzecie, wszelkie otwory w szybach robi się na śrubunki a nie na silikon.

Po czwarte, to chyba akwarium wiszące. Więc i tak nie za bardzo pozwolisz sobie na ryby.

Po piąte, ja bym pod tym nie usiadł. A wydaje mi się, że na rysunku jest wersalka.

Po szóste, tekst dziurka w akwarium? Normalnie używa się zwrotu: otwór. A w dziurkę, to sobie można palec włożyć.

Kolego akwarium nie będzie wisiało tylko zostanie umieszczone w półce tak jak jest na foto , a otwór jest mi potrzebny aby nie było widać wężyka , w akwarium nie będą pływały rybki , ma to służyć jako dodatek do salonu nie stać mnie wydać 10000tyś na orginał więc kombinuje w akwarium będą pływać tylko bąbelki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka możliwość i opiera się na czystych prawach fizyki. Jeśli chcesz uniknąć przedostania się wody do pompki powinieneś po pierwsze: umiejscowić urządzenie powyżej linii biegnącej na wysokości owej dziurki (a najlepiej całego akwarium), po drugie: zastosować na wężyku zawór zwrotny. To pomoże uniknąć przykrych niespodzianek i pozwoli na swobodne wyłączanie urządzenia napowietrzającego.

 

Tak to racja, ale myślałem,iż jemu chodzi o to, czy przeprowadzenie rurki przez szybę ma jakiś wpływ na to, czy woda się dostanie czy nie.To co ty napisałeś, to powinien wiedzieć.

 

 

Wystarczy brzęczyk wyżej od lustra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...