Skocz do zawartości

neonki


daniel3262
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zakupiłem neonki INNESA tydzień temu no , i mam taki mały problem moje rybki nie chcą jeść :cry: próbowałem palcami karmę zanurzać w wodzie to rybki skubały dopóki karma pływała pod wodą a jeśli opadła to nie było już zainteresowania.Widziałem filmiki na yt jak karmił neonki jakąś karmą która powoli opadała ale nie utrzymywała się na tafli wody,może znacie jakieś karmy specjalne dla neonków która opada powoli..?

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neony rzadko skubią coś z dna. Jak masz płatki to je rozetrzyj w placach na drobno i nasyp - będą łapać w toni. Drobne kawałki szybko zjadają i już szukają kolejnych. Poza tym uwielbiają żywy pokarm. U mnie żywego wodzienia i tubifex wcinają aż miło!

 

ps. A czym je karmisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trzeba rozetrzeć je ale zanim to zatonie to mi gupiki zjedzą,moczyłem w palcach karmę i zanurzałem ją do połowy akwarium dopóki nie opadło to zjadały troszkę lecz chodzę do szkoły i nie mam czasu rano tak moczyć więc bym chciał sypnąć żeby się od razu zanurzyło,jutro spróbuję kupić mrożony pokarm ten co mi poleciłeś (ile razy można nim karmić codziennie ?)a może jest w płatkach lub granulkach pokarm specjalny który się zanurza, mam taką również karmę dafinę suszoną w ziarenkach ale unosi się na wodzie więc neonki nie jedzą tylko gupiki wyżerają :(

 

Karmię rybki taką karmą:(kruszę na drobne kawałeczki)

http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/26/04/89/85/2604898591

 

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cała masa pokarmów granulowanych, które wolno toną. Moje neonki dostają między innymi micro pellet JBL. Dokładnych nazw w tej chwili nie pamiętam, podam jak wrócę do domu Wybierz się do sklepu i poszukaj. Dafnię podawaj raz w tygodniu, bo działa na oczyszczenie jelit- u mnie dostają w soboty, a w niedziele głodówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim zdaniem lepiej kupić pokarm z wyższej półki, bo jak dawałem im ten tańszy to też nie jadły tak chętnie :D Moje neonki dostają mieszankę D-50 Plus, Super Spirulina Forte, Tropical (ten wysokobiałkowy), Astacolor i Supervit. Wcinają aż miło :D Nawet z dna zbierają, a jeśli coś ominą, kirysy zaraz ruszają na poszukiwania. Odkąd zacząłem dawać taką mieszankę tych pokarmów dostały tak żywych kolorów, że te ze sklepów wydają mi się strasznie mdłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A karmię rurecznikiem mrożonym i płatkami.

 

A co do kolorów ryb, zawsze będą jaskrawsze w domu niż w sklepie. Bo w sklepie nie przywiązują wagi do warunków w jakich dana ryba powinna być trzymana. Po_prostu szkło woda i sru do baniaka i tak zostaną sprzedane.

 

Pisownia.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...