Jump to content

Czy to możliwe, że ślimaki helenki łapią i zjadają krewetki


Recommended Posts

To jest właśnie moje pytanie: Czy to możliwe, że ślimaki helenki łapią i zjadają krewetki red chery.

Wpuściłem 3 ślimaki ampularie i jest 1 para, bo ciągle jajka składają więc wpuściłem 3 helenki żeby te małe zjadały i byłoby wszystko w porządku gdyby nie znikały krewetki red chery. Raz widziałem jak helenka wcinała krewetkę i nie wiem czy ona ją sama złapała czy krewetka zdechła i ta ją jadła. Proszę o opinie, bo muszę z tym zrobić porządek.

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Link to comment
Share on other sites

To jest właśnie moje pytanie: Czy to możliwe, że ślimaki helenki łapią i zjadają krewetki red chery.

Wpóściłem 3 ślimaki ampularie i jest 1 para bo ciągle jajka składają więc wpóściłem 3 helenki zeby te małe zjadały i byłoby wszystko wporządku gdyby nie znikały krewetki red chery. Raz widziałem jak helenka wcinała krewetkę i nie wiem czy ona ją sama złapała czy krewetka zdechła i ta ją jadła. Proszę o opinie bo muszę z tym zrobić porządek.

Prawdopodobnie krewetka była osłabiona lub coś w tym rodzaju, są zbyt szybkie i wrażliwe na dotyk aby helena ją złapała, na tą chwile mam heleny z red chery i nie zaobserwowałem zaniku krewetek ani żadnych ataków.

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie widziałem takiej akcji lecz po wpuszczeniu helenek stwierdziłem zdecydowany spadek ilości przyrostu krewetek i uważam, ze helenki mogę krewetkę wszamać. Był kiedyś o tym temat i były osoby o podobnych obserwacjach choć zbyt logicznie to nie wygląda.

Link to comment
Share on other sites

Jednak helenki łapią i jedzą krewetki red cherry. Sam widziałem. Krewetka nie traktuje helenki jak drapieżnika i siada sobie na niej lub koło niej. Ta z kolei zakopana do połowy w podłożu sobie siedzi i łapie krewetkę i ją owija tym swoim odwłokiem. Wysysa całe wnętrzności z krewetki i zostawia wydmuszkę. Wyrzuciłem już 5 wydmuszek takich krewetek.Mam 3 ampularie które mi się rozmnażają w zastraszającym tempie. Zostawiam tylko 1. Oddaje 2 ampularie i 3 helenki. Wolę krewetki:).

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wiem że ten temat jest stary i być może nikt już go nie przeczyta ale w moim akwa zdarzyła się taka sama sytuacja że krewetki zaczęły ginąć a Helenki się rozmnażać a ze zbiorniczka wyjąłem wydmuszki krewetek na początku myślałem że krewetka poprostu rośnie i gubi starą skórę ale sytuacja powtarzała się coraz częściej problem znikł gdy pozbyłem się tego krewetkobójcy niestety ok.2 sztuk umkneło mojej uwadze miałem chęć pozbyć się ich ale krewetki przestały ginąć więc możliwe że chodzi o to że niektóre okazy są groźniejsze od innych tak jak z bojownikami?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...