Jump to content

Fecita

Użytkownik
 • Content count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Fecita

 • Rank
  Gaduła
 1. Fecita

  Czy to pleśniawki?

  Dziś zobaczyłem parę białych plamek na mojej rybie i niestety nie mam pojęcia co to jest, będę wdzięczny za pomoc.
 2. Fecita

  Różnica w ubarwieniu Eliot

  Ostatnio kupiłem 4 Pielęgnice Eliota z jednego źródła po pewnym czasie jak już zaczęły łapać kolory zauważyłem jedną dość dużą różnice między nimi , a dokładnej gruby ciemny pas przechodzący w dłuż ciała co dziwne 2 mają pas 2 nie. Czy te pasy to może być wynik stresu? Dwie bez pasów dobrały się w parę nawet wczoraj miały ikrę ale niestety do rana nie było śladu. Na zdjęciach różnice między nimi na 3cim widać 2-ch samców jeden pilnujący ikry drugi jak zwykle ciekawski niestety całej 4ki nie dało się uchwycić na zdjęciu. Będę wdzięczny za odpowiedz gdyż zbliża się czas oddania jednej z eliot lub w najgorszym wypadku 2 (docelowo 1+2)
 3. Fecita

  Okrzemek

  Mi na okrzemki pomogło zoolek antyglon plus które dostałem od znajomego który ma oczko wodne.
 4. Fecita

  Co to za roślina?

  Mi bardziej przypomina Ceratopteris cornuta obydwie bardzo podobne
 5. Fecita

  Pielęgnice

  Nad zbrojnikiem ahhh no musze widocznie go oddać mimo że to moja ulubiona ryba bo wszystko niszczy i zapewniała mi więcej pracy w akwarium, co do filtracji mam filtr kubełkowy trochę za mocny bo do 500l ale deszczownica jest tak ustawiona że nie ma sztormu w akwarium, co do korzeni mam jeden na którym są anubiasy drugi będzie jeszcze na środku akwarium i to tyle z korzeni, z łupków będę robić groty itd, parametry wody mam ściągnięte że strony wodociągów Twardość 15 0N, Chlorki 14 mg/l, Żelazo 27ug/l, Mangan <5 ug/l, Fluor 0,3 mg/l, Wapń 94 mg/l, Sód 9 mg/l, Potas 4 mg/l, Magnez 7 mg/l z tym że wody nie wlewamy bezpośrednio tylko po odstaniu 48h, podmiany do tydzień 40-50%
 6. Fecita

  Pielęgnice

  Dobra przekonałeś mnie, ryby znalazłem przesyłka konduktorska więc nic im się nie stanie, mrożonych pokarm też zamówiony w pa zach po 1kg. Dziekuje serdecznie za pomoc jak skończę pochwalę się efektami.
 7. Fecita

  Pielęgnice

  Np tego że w opisie ryby pisze akwarium min 240l, a po bywają się jednej grupy może można ją zastąpić drugą
 8. Fecita

  Pielęgnice

  Niestety w mojej okolicy brak pielęgnicy sajica czy wzamian za nią nie było by problemu co do haremach nikaraguańskiej?
 9. Fecita

  Pielęgnice

  Ok to usuwam je z planu, ostatnie 2pytania Czy zamiast nikaraguańskich mogę jeszcze dołożyć jakąś parę? I najważniejsze w ogolniaku ryby karmione były mieszanka pokarmu w płatkach, teraz jako że ryby bardziej wymagające to pokarm też musi być inny, możecie polecić jakiś dobry?
 10. Fecita

  Pielęgnice

  To że mam obowiązek je czyścić to wiem naszczescie z tym nie mam problemu bo to nie będą podgryzajace piranie. Wyprostujcie mnie jeśli mnie poniesie z obsada. 1+2 eliota 1+2 sajica 1+1 nikaraguańska 1+1 zbrojnik zloty
 11. Fecita

  Pielęgnice

  Ciekawa ryba zobaczę czy jest dostępna w mojej okolicy, a jeśli chodzi o ilość eliot jest ok? Bo nie wiem czy nie wziąść większej ilości i czy może nie zrobić np 3-4gatunkow w haremach, zapomniałem dodać że w tej obsadzie będzie jeszcze para zbrojnika złotego bo coś czyścić dno musi oprócz mnie
 12. Fecita

  Pielęgnice

  Jakiś czas temu pisałem o ogólniaku ale tak jak wcześniej mieliście rację wyszła zupa rybna, tak więc postanowiłem poradzić się osób bardziej doświadczonych jeśli chodzi o pielęgnice. W akwarium 300l 120x50x50 z 2 gatunkami roślin których nie da się wykopać więc jestem o nie spokojny. Podmiany wody raz w tygodniu 40-50% kranówką która odstała 48h. Podłoże czarny piasek, kryjówek jeszcze brak czekam na kuriera z korzeniami i łupkami, Oświetlenie LED 5x14.4W barwa zimna. Co do obsady wiem że bocje wspaniałe i skalary które mam muszę oddać bo potrzebują zupełnie innych parametrów wody. Planowany zakup to 1+2 pielęgnice eliota 1 akara pomarańczowopłetwa Problem w tym że nie wiem co dalej, zastanawiałem się czy może nie zrobić większej grupy eliota lub dodać harem pielęgnic nikaraguańska lub parę pielęgnice salvini.
 13. Od długiego czasu zastanawiam się jak ułatwić sobie życie podczas podmiany wody, jako że podmieniam kranówką (parametry są odpowiednie) i niestety wiadrami przy zbiorniku 500l jest to nie dość że czasochłonne to jeszcze wyczerpujące, jednak chodzenie z wiadrami potrafi dać w kość. Pomysł mam taki żeby kupić jakąś przejściówkę z wężem i podłączyć ją w miejsce prysznica na czas podmiany, jednak pomysł okazuje się zbyt idealny, bo takiej przejściówki nigdzie nie mogę dostać, jedyna jaka była w obi warta była 70zl a to dość mocna przesada za samą przejściówkę, może ktoś miał podobny pomysł i go zrealizował? Jakie inne sposoby macie na podmiany wody?
 14. Fecita

  Dodatkowe oświetlenie LED

  A może trochę z innej beczki, listwa led 5050 o mocy 14W (60 diod/metr) czy ktoś używa lub wie ile metrów wystarcza na oświetlenie 300l zbiornika ? Wyczytalem też ze przy takiej mocy potrzebny jest układ odprowadzajacy ciepło tylko czy to jest konieczne jeśli listwa jest w hermetycznej rurce ?
 15. Fecita

  Dodatkowe oświetlenie LED

  Może i prościej ale mi chodzi tylko o dodatkowe oświetlenie, dlatego pytanie o naświetlacz.
×