Jump to content
Sign in to follow this  
koszatnik

krewetka

Recommended Posts

Mam akwarium 50l,3 mieczyki, 4 miedziki, 2promieniaki białopłetwe i 1 glonojada plek.. coś tam czy coś takiego.Chciałbym dokupić sobie krewetki i mam kilka pytań. Czy te ryby jej nie zjedzą? Czy można hodować 1? Czy jak coś to można ją trzymać w słoiku albo z małymi gupikami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zrobiłeś post o krewetkach, więc nie będę się czepiał Twojej tragicznej obsady....

Nie, nie trzyma się jednej.Ich rozmiary są takie, ze jednej krewetki to byś się nie doszukał w akwarium.W słoiku jak sobie to wyobrażasz?One są bardziej wrażliwe na warunki niż ryby "do kuli"(metafora),a ty chcesz w słoiku je trzymać...

Z małymi gupikami jak najbardziej, ale muszą mieć spełnione wszystkie warunki.

Poczytaj o krewetkach, później pisz posty, bo naprawdę jest o tych cudach wiele,wiele postów,a ty oczywiście robisz temat, bo szkoda Ci poświęcić godzinki na poczytanie postów lub nawet materiału o krewetkach na stronie.

 

EDIT:Napiszę od razu dla ciemnej masy.

Żadna ryba się nie nadaje do kuli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wiem że obsada jest zła. Mam zamiar oddać tego glonojada i zastanawiam się nad mieczykami bo ciągle przybywa małych, a szkoda mi ich dać na pożarcie dorosłym. A wracając do krewetek to postanowiłem, że będę je trzymał z małymi gupikami w akwarium 25l.Trochę poczytałem na ich temat. Muszę kupić jeszcze tylko filtr z gąbką.Kupię ich 5 szt. A jak odróżnić rc od innych, bo u mnie w sklepie są jakieś takie malutkie (1-3mm) czerwonawe ale pani w sklepie nie wie jakie to są.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie kupuj w sklepie.Dasz minimum 5zł za sztuke czyli 25zł na całość.

Weź w dziale giełda poszukaj ogłoszeń o krewetkach, zapłacisz za przesyłkę np.12zł i krewetki po 0,50zł kupisz, i bedą zdrowie i pewne że RC a nie jakieś kundle.

Jak coś napisz do Sławka121.

 

Filtr uważaj żeby nie wciagał krewetek, musisz dobrać taki.

Mieczyki też za duże do litrażu.Kup zmienniaki plamiste"platki".Są równie interesujace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

W jednym sklepie widziałem nawet po 11zł/szt. Ten sklep jest nowo otwarty i jest jakaś promocja na krewetki.Kupiłem dzisiaj na sprubę 3 czerwone ale dwie się odbarwiły na przeźroczysto nie wiem czemu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×