Jump to content

koszatnik

Użytkownik
 • Content count

  19
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About koszatnik

 • Rank
  Nowoprzybyły
 1. koszatnik

  zdechły miedzik

  Dziś zauwarzyłem, że zdechł 1 miedzik a następnego wypycha wciąż w górę. Dwa inne znacznie mniejsze zachowują się normalnie. Wczoraj chciałem podmienić wodę o połowę ale tylko wylałem, a uzupełniłem dopiero dzisiaj wodą odstałą 1 dzień i gotowaną. Do jedzenia dostały larwy komarów, ale często je dostają więc to chyba nie z tego. A rano w sobotę przystąpiły do tarła. Akwarium ma 50l i były tam 4 miedziki i 3 krewetki
 2. koszatnik

  Jakie to rybki?

  Ryba trochę przypomina strzeblę, może to jakiś gatunek spokrewniony.
 3. koszatnik

  kiedy wpuszczać

  Mam pytanie, kiedy można wpuszczać młode rybki do akwarium ogólnego?
 4. koszatnik

  nowe akwarium

  Mam zamiar kupić sobie takie akwarium: http://allegro.pl/uwaga-nowe-akwarium-p ... 71557.html Czy mogę w nim trzymać: 3 mieczyki 10 miedzików 5 promieniaków białopłetwych 1 glonojad plecostomus Czy to akwarium nie będzie za małe na te ryby.Bardzo zależy mi na miedzikach glonojada mogę oddać.
 5. koszatnik

  zdychający narybek

  Temperatura 22 stopnie. Czy ktoś napisze mi jak uratować zdychającą z głodu rybę.
 6. koszatnik

  zdychający narybek

  Niezjedzony pokarm usuwam strzykawką. A wymieniam co kilka dni połowe wody i leje trochę odstałej z butelki 2 tyg. i trochę z dużego akwarium.
 7. koszatnik

  zdychający narybek

  Niestety dzisiaj nie mogę polecieć do sklepu po testy. Mam tylko na pH. pH=7,5(około) roślin nie ma jedynie trochę glonów. Są w ok. 10 litrowym transporterze na gryzonie bez podłoża, filtra też nie ma.
 8. koszatnik

  zdychający narybek

  Jakieś dwa tygodnie temu znów urodziły mi się małe meczyki. Wszystkie były bez woreczka żótkowego czy jakiegoś tam. Niestety od tamtej pory nic nie chciały jeść. Próbowałem dawać już im wszelki pokarm.Teraz prawie cały narybek przewraca się na bok lub tylko oddycha czy można im jeszcze jakoś pomóc? Czy one pochłaniają glukozę rozpuszczoną w wodzie?
 9. koszatnik

  żabienica bartha

  Dlaczego moja żabienica straciła bordowy kolor? Kupiłem ją kilka miesięcy temu i była piękna do czasu, kiedy wszystkie liście opadły.Myślałem że zdechła czy coś, ale odbiła i ma już kilka nowych liści.Niestety zamiast bordowe są jasno zielone. Dlaczego? Oświetlenie: sylvania aquastar F14W/174-T8 10000k akwarium ok. 50l Jak dotąd nie nawoziłem roślin ale wczoraj kupiłem nawóz FERRO-AKTIV firmy tropical. I czy może on zaszkodzić krewetką?
 10. koszatnik

  narybek

  Młode są w akwarium 25l.Po dodaniu mieczyków do akwarium problem skończył się .Po prostu musiała im nie pasować poprzednia woda, bo wyglądało to jakby miały problemy z pęcherzem.
 11. koszatnik

  narybek

  Mam kilka pytań odnośnie narybku mieczyków i gupików: 1.Czy mogę połączyć małe gupiki z mieczykami jeśli gupiki są trochę większe(5 gupików 10 mieczyków). 2.Dlaczego młode samice gupików nie mają wybarwionych ogonów tylko przeźroczyste,zawsze tak mam,,ale te są odmiany blue neon a matka miała czarny ogon. 3.I dlaczego małe mieczyki cały czas wypycha do góry.A 1 gupik ma cały czas zwężony ogon?
 12. koszatnik

  krewetka

  Nie wiem o co ci chodzi
 13. koszatnik

  krewetka

  W jednym sklepie widziałem nawet po 11zł/szt. Ten sklep jest nowo otwarty i jest jakaś promocja na krewetki.Kupiłem dzisiaj na sprubę 3 czerwone ale dwie się odbarwiły na przeźroczysto nie wiem czemu.
 14. koszatnik

  krewetka

  U mnie w sklepie te krewetki są po 1,50 ale nie wiem co to za odmiana
 15. koszatnik

  krewetka

  Wiem że obsada jest zła. Mam zamiar oddać tego glonojada i zastanawiam się nad mieczykami bo ciągle przybywa małych, a szkoda mi ich dać na pożarcie dorosłym. A wracając do krewetek to postanowiłem, że będę je trzymał z małymi gupikami w akwarium 25l.Trochę poczytałem na ich temat. Muszę kupić jeszcze tylko filtr z gąbką.Kupię ich 5 szt. A jak odróżnić rc od innych, bo u mnie w sklepie są jakieś takie malutkie (1-3mm) czerwonawe ale pani w sklepie nie wie jakie to są.
×