Skocz do zawartości

Co może być nie tak ??


Forlehirok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od wczoraj mieczykowa urodziła 15szt narybku zdechłego :(Dziś wyczyściłem kotnik, bo myślałem że może od karmy na dnie, ale nadal rodzi białe zdechłe mieczyki. Co jest nie tak? To jej 3poród. Wcześniej wszystko było ok? Dodam że 4dni temu gupiczka urodziła ok63szt małych i jak na razie wszystkie żyją.

 

Regulamin forum wymaga poprawnej pisowni.

Dulle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może ja napiszę co było nie tak :)

Przeglądając to forum, znalazłem kilka tematów sugerujących nieśmiało pomysł dodawania wody gazowanej do akwarium. Najczęściej są to pomysły na alternatywny sposób podawania CO2 roślinom. Prawie zawsze pojawiają się głosy oburzenia, emocje (jak wyżej) i żadnych konkretnych informacji; dlaczego nie można tego robić, albo - jak to robić, by było bez wpływu na ryby.

Optymalne stężenie CO2 nie szkodzące rybom, to 15 - 25 mg/l http://pomoce.akwahobby.com/tabela_CO2.php

Woda gazowana wysoko nasycona zawiera CO2 w ilości ponad 4000 mg/l - prosta matematyka mówi, że podanie więcej niż 62,5 ml wody mocno gazowanej na 10 litrów wody w akwarium zaszkodzi rybą.

Obawy związane z niekorzystną zmianą twardości wody w akwarium, też są łatwo policzalne. Woda butelkowana zawsze ma podaną zawartość minerałów, np. woda z Biedronki - poniżej 300 mg/l i twardość GH 10, czyli tyle co średnio twarda kranówka w terenach górskich. Wystarczy dodać odpowiednią ilość wody z RO, by utrzymać twardość wody w akwarium na odpowiednim poziomie.

Zmiany PH w akwarium są identyczne jak przy podawaniu CO2 z butli, czyli w praktyce pomijalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wznawiam temat !! Znowu zdechłe, wiem co może być nie tak, czy to możliwe, że kazirodztwo ?? Były dwie czerwone samice i 1szary samiec. Pierwszy miot był od szarego samca, a teraz ta niby czerwona samica, gdy jest samcem przegania szarego i kopuluje z czerwoną samicą, możliwe, że to rodzeństwo i dlatego zdechły narybek ????

 

Niektóre szt. narybku są żywe po urodzeniu i mają takie żyły i widać im krew, a niektóre są jeszcze zwinięte w kulkę.

 

 

 

agunia997- Pisownia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...