Jump to content

tomek122

Użytkownik
 • Content count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About tomek122

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. tomek122

  Sterownik do akwarium jako praca dyplomowa

  Co ty gadasz, jakie utrudnienie w budowie urządzenia. Możesz chociażby sterować przekaźnikiem do którego będzie podłączony modół peltiera (to tak na szybko).
 2. tomek122

  Szafka pod akwarium

  Niby można ale zobacz, na spodzie jest jeden wielka płyta. Brzydko by to wyglądało no i ile byś się na kombinował aby podłożyć wszędzie równo... Przy obciążonej szafce, nóżkami można by było dokładnie wyregulować. No tak czy inaczej wykonanie tych szafek jest naprawdę bardzo ładne.
 3. tomek122

  Szafka pod akwarium

  Szafki bardzo ładne. Mają jednak podstawową wadę, nie można ich wypoziomować. Spotkałem już nierówne podłogi. Dlatego uważam, że dobrym rozwiązaniem było by zastosowanie regulowanych nużek, którymi można by właśnie wypoziomować szafkę.
 4. tomek122

  Sterownik do akwarium jako praca dyplomowa

  Proponuje przyjąć że 100-150W, jednak to nie jest super wielki problem. Czy kolega zademonstruje chociaż pozostałą część sterownika?
 5. 12 godzin to za dużo. Maksymalnie 10.
 6. tomek122

  Sklep zoologiczny?

  A zbrojnik lamparci to nie "glonojad" ? Dostałeś to co chciałeś. Trzeba było powiedzieć, że chcesz zbrojnika niebieskiego (pewnie takiego miałeś na myśli).
 7. tomek122

  Co to za ślimak

  Póki co, zauważyłem dwa. Jednego właśnie wyjąłem a drugi ostatnio się zakopał. Muszę na niego w takim razie "zapolować". Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
 8. tomek122

  Co to za ślimak

  Witam. Ostatnio z nowymi roślinami zauważyłem w akwarium takiego ślimaka jak na zdjęciach. Czy może mi ktoś powiedzieć co to za ślimak? Ma on ok 5-6mm. Niestety, zdjęcia robione komórką ale może komuś się uda rozpoznać co to za gatunek.
 9. Mam nadzieję, że po kilku podmianach pozbędę się jego nadmiaru.
 10. Nie, że boję się fosforu. Zastanawa mnie to, czy czasami nie ma go zbyt dużo w tej ziemi, bo trudno będzie utrzymać proporcje soli na poziomie 10 - 1- 20.
 11. Witam Również zrobiłem restart akwarium. Podłoże to ziemia i na to drobny żwirek. Ziemia uniwersalna z primaflory. Mój problem jest taki, że po tygodniu woda jest żółtawa. Zaznaczam, że użyłem 80% wody którą miałem w akwarium, więc dojrzewanie zbiornika raczej już poszło. Restart robiłem w zeszłą niedzielę. Nie lałem żadnych nawozów. Dzisiaj zrobiłem testy i ...jestem w szoku: NO3 - 5 NO2 - 0 PO4 - około 4 (ciężko to stwierdzić po kolorach) normalnie masakrycznie dużo K - 25 Dodam tylko, że woda z akwarium, którą użyłem ponownie, nie była "nawożona" od miesiąca (może trochę dłużej). Na pewno PO4 - było około 1 - 1,2 (patrząc na kolory). Czy muszę ponownie wykonać restart? Przyznam się, że ziemii nie płukałem, tylko odrazu prosto do akwarium wsypałem. Po za tym trochę boli mnie ten żółty kolor.
 12. Mamy rozumieć, że filtr chodzi tylko w dzień? Powinien być włączony cały czas.
 13. tomek122

  krzywy stolik pomocy!

  Ja bym w życiu nie ryzykował 300 litrów na podłodze. Ja bym załatwił kawał kątownika i pod blatem w wzdłuż, go przykręcił. Taki 50x50 ciepłogięty lekko by wystarczył.
 14. tomek122

  Moja bimbrownia z butli po gazie propan-butan

  No bez przesady. Butla ma co najmniej 3mm grubości, zanim by przerdzewiała to by ładnych lat upłynęło. Zresztą ile razy w takiej butli znajdują się resztki wody razem z gazem...
×