Skocz do zawartości

Prosze o pomoc w sumpie!!!!


trebor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !!!

 

Mam zamiar zastąpić filtr wewnętrzny na sumpa i w zwiazku z tym mam pare pytań a mianowicie:

 

Jaką mam zastosować pompe gdy zbiornik ma 240l a sump 25l wysokość miedzy sumpem a akwarium 115 cm?

 

Jaka ma być szczelina pod grodziami w sumpie?O ile ma być pierwsza ściana grodziowa wieksza od pozostałych ?

 

Jakie wypełnienia filtrujace zastosowac w poszczególnych przegrodach iliść 4

 

Jakie zastosować oswietlenie przy 240l?

 

Czy potrzebny jest Denitrator?

 

Gdzie ma być umieszczony czujnik przelania ? I gdzie go można kupić? I czy on jest tylko potrzebny gdy podmiana wody nastepuje z sieci.

 

Czy kubełek zrobiony z opakowania po koreksie fotograficznym do czegoś mi się przyda (patrz zdjęcie)

 

Czy przy akwarium roslinnym jest potrzebne co2 :oops::oops: I gdzie je mam podłączyć czy w systemie sump?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to przerwy między dnem niech będą miały po 2-3 cm , u góry to samo. W pierwszej przegrodzie daj gąbkę , w drugiej ceramiką , trzecią hmmmm może zaczniemy jaki to będzie biotop , może być zeolit, torf, itd.

 

Czy wysoksść V3 nie powinna odpowiadać gabarytowo kominowi w akawrium aby nie nastąpiło przelanie przez sumpa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście eheim , ale może być również atman , tylko że będzie głośniejsza

 

np

 

 

 

http://www.eheim.com.pl/product_info.ph ... cts_id=759

 

http://www.allegro.pl/item596984586_pom ... ratis.html

 

Dzieki serdeczne za pomoc :)

 

A co z oswietleniem? Czy dwie świetlówki 90 cm wystarczy i jakie ? zastosować w roślinnym zbiorniku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej przejrzyj forum na temat oświetlenia jest multum postów. Wtedy jak już będziesz wiedział co i jak to dogadamy szczegóły.

 

Witam ponownie :roll: I po przeglądnięciu postów o oświetleniu mam jedną teorie aby 30W zamienić na 40W i zastosować ich 3 szt zamiast 4szt tylko teraz jakie wybrać 3 z 4?

 

(nr1)SUN-GLO 40W ŚWIETLÓWKA DŁ.104,70CM WARSZAWA 29.80zł

(nr2)AQUA-GLO 40W ŚWIETLÓWKA DŁ.104,7CM WARSZAWA 42.50zł

(nr3)FLORA-GLO 40W ŚWIETLÓWKA DŁ.104,7CM WARSZAWA 64.90zł

(nr4)POWER-GLO 40W ŚWIETLÓWKA DŁ.104,7CM WARSZAWA 64.60zł

 

czy ewentualnie inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2X philips 965 lub 865 40 W

1 x sylvania aquastar 40W

Dziekuje ;)

 

A mam jeszcze jedno pytanie?

Co sądzisz o (REAKTOR CO2 -100% ROZPUSZCZALNOŚCI __do 1500l (numer 594414425) dostępny na allegro?

A ja mam coś podobnego własnej roboty tylko do dopracowania :roll:post-1889-13685155041944_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

2X philips 965 lub 865 40 W

1 x sylvania aquastar 40W

Dziekuje ;)

 

Witam ponownie i mam pytanie? A mianowicie w trybie 24 godzi ile godzin ma być włączona lampa uv[attachment=2]P6030117.JPG[/attachment]

Drugie z pytań jak dawkować Co2 przy 240 l. [attachment=2]P6030117.JPG[/attachment]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...