Skocz do zawartości

witam


maddox1979
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

Jestem tutaj nowym członkiem tego forum i dołączyłem do niego z kilku powodów, których nie zamierzam wymieniać aby nie tracić czasu, a wiec do rzeczy zakupiłem okazyjnie akwarium (po 10 letniej przerwie)wraz z całym wyposażeniem i żywym inwentarzem to jest: akwarium profilowane 100x40x50, fltr zewn+filtr wewn.,grzałka.pokrywa,itd, itp, oraz rybki:

-1para akary pomarańczowopłetwe

-3szt pilęgnic zebra (2szt. to albinosy)

- 1 szt giętkoząb

- 4 glonojady

-1 szt pilegnica papuzia

- 1 węgorek

- 1 labeo

W przeszłości miałem juz do czynienia z akarami pomarańczowopletwymi.

Ale mam pewne obawy co do kamieni jakie dostałem w spadku po moim poprzedniku bo nie wiem co to jest a nie chcial bym zaszkodzić mieszkancom mojego baniaka mam kilka zdjęć tych kameni są to duże piękne pomarańczowe okazy z ciękawą fakturą o różnych kształtach(nie wiem jak moge dołączyc foto, cały czas mi wywala komunikat o zbyt dużym pliku choc mam mniej niz 256kb bo jedno ze zdjęć ma 56kb, w tej kwestii chyba też bede potrzebowal pomocy). Jak na razie nie mogę sie pochwalic żadnymi fotkami mojego baniaka bo czekam juz 12 dni na półkę którą zamówiłem na allegro i nie wiem kiedy dojdzie, jak mam dodać te fotki hm :roll:. Czytam to forum juz od jakiś dwóch tygodni i widze ze sa tu ludzie znajacy sie na rzeczy licze na fachowa pomoc.

 

 

Pisownia!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki możesz dodać korzystając z zewnętrznych serwisów: http://fotosik.pl/, http://imageshack.us/.

A jeśli półka nie doszła ci po 12 dniach to zaczął bym reagować :)

Czas na wysyłkę to 7 dni plus maksymalnie 4 dni robocze na dostarczenie nawet jeśli była to przesyłka ekomoniczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto co znalazłem na temat tego kamienia na stronach podanych w google jest to fragment ze strony allegro więc troche nie ufam temu co tam napisali :

"Koralowiec podnosi i stabilizuje PH wody. Idealnie nadaje się

do biotopów Malawi i Tanganiki."

Wychodzi na to że do akwarium słodkowodnego się nadaje ale to tylko moje odczucie, czekam na inne sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te kamienie robią wodę twardą i zasadową.

dla tego opierając się na moich doświadczeniach (zresztą nie wielkich), z poprzednich doświadczeń jakie miałem z akarami pomarańzowopłetwymi wolałem zapytać czy aby nie zaszkodze swoim rybką gdy wsadze je do baniaka, poprostu wyznaje zasade najpierw pytaj fachowców, a potem działaj.

 

Dbaj o pisownię!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...