Skocz do zawartości

MĘTNA WODA W AKWARIUM 300L


kubanek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem, że podobnych tematów było wiele, jednak nie znalazłem rozwiązania swojego problemu

a mianowicie zajmuje się juz prawie od 2 lat 300l akwarium (150x50x50) w zaprzyjaznionej firmie, obsługuje je filtr kubełkowy Eheim do 600l i wewnętrzny gąbkowy,oświetlenie to T-8 2x30 wat .W akwarium pływaja 4 ostroboki, stadko może 40 sztuk rozborek, dwa duże glonojady +pare mniejszych glonków ,rybek i krewetek poza tym dwa korzenie obrośniete mchem i troche lawy.Z roślin to wczesniej wspomniany mech ,2 anubiasy i 6 gałęzatek.Co do karmienia rybek robią to pracownicy firmy. W akwarium regularnie co 2 tyg. odmulam dno , czyszcze szkło i podmieniam 1/3 odstałej wody.Niestety tydzień po ostatnim czyszczeniu dostałem wiadomość ,że coś się dzieje w akwarium. Woda nagle bardzo zmętniała (co nigdy wczesniej nie miało miejsca) zrobiło się delikatne mleko tak jak to się potrafi dziać przy nowych zbiornikach co nie ma tutaj miejsca bo akwarium chodzi w niezmienionym stanie od ponad roku.Podmieniłem ponad 100 l wody włączyłem pompkę napowietrzającą, deszczownice ustawiłem tak by tafla wody była w ciągłym ruchu.Niestety po 24 godzinach nie ma zbytniej poprawy.Powiem szczerze , że nie jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o akwarystyke ale zaczyna mi braknąć pomysłów, powoli skłaniam się ku użyciu jakiejś chemii czego raczej staram się unikać.Może ktoś wie co może być przyczyną takiej sytuacji i jak z niej mógłbym wybrnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej masz zakwit pierwotniaka spowodowany przekarmieniem ryb - szybki sposób i pewny to podłączenie na 24h lampy UV - ja sobie radziłem stosując przy podmianie wody zwykłą sól akwarystyczną z dodatkiem nadmanganianu potasu w nieco większej ilości niż podaje instrukcja +20% mniej więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc w swoim akwarium miałem podobną sytuację i przyznam się że to z mojej bezmyślności i było to przez wsypanie za dużo i to dużo jedzenia. Ale poradziłem sobie z tym chodzącą pompką przez 24h i 2 krotną podmianą wody. Po jakiś 3 dnia woda wróciła do swoich właściwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...