Skocz do zawartości

Problem z moim małym akwarium. Ratujcie!


Rekomendowane odpowiedzi

Nie możesz. To nic nie da. Kup większe akwa, takich ludzi jak Ty opisuje się w podręcznikach dla przyszłych sprzedawców jako naiwnych, którym można wcisnąć każdy kit. Za dużo ryb, o wiele za dużo, nie dziw się, że masz tyle glonów, dużo odchodów to idealna pożywka dla glonów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat PH wody jest w normie bo sprawdzałem :)

Akurat PH nie jest jedynym parametrem wody jaki jest, a obsada na niego nie wpływa.

Jak się pytałem w sklepie to też mówili że tyle rybek może być.

Jak każdemu początkującemu nawciskali Ci jak leci. Mieczyki czy zbrojniki dorastają w poprawnych warunkach do 13cm, wyobrażasz sobie ryby większe niż typowa szkolna linijka w takim akwarium? Pozostałe gatunki rosną niewiele mniejsze i też się nie nadają. Jednak nie urosną do prawidłowych rozmiarów u Ciebie, skarłowacieją - to choroba. Kiryski są dodatkowo stadne, a dwa to nie stado. Sprzedawca nieźle Cię oszukał, ale sam jesteś sobie winny że mu zaufałeś i kupowałeś ryby bez wiedzy o nich.

Czy mogę wyciągnąć i umyć kamienie z glonów?

To nic nie da, bez likwidacji przyczyny zaglonienia. Żeby dalsza rozmowa z Tobą miała sens, czy chcesz czy nie musisz podać wszystkie dane z linku wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...