Skocz do zawartości

Neony i Skalary


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm... ja miałem skalary duże z małymi neonami i nic im nie robiły, najpierw chwilę pogonią ale potem powinny dać spokój, tyle że ja tak miałem w 1000l akwa gdzie neon mógł uciekać, a nie wiem jaki Ty masz litraż więc ciężko mi powidzieć

P.S

Pewnie dalej bym trzymał neony ze skalarami gdyby nie(prawdopodobnie) trzciniaki które co noc jednego wtramszały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wątpie btw. na skalarki trochę za małe, najwyżej na 1 parę. Ja kiedyś skalary trzymałem w 120l (jak byłem mały) i wiem co nieco jak się zachowywały jak dałem je do 450l a potem do 1kl a mam kilka takich co te 3 przeprowadzki przeszły i moim skromnym zdaniem 120 to stanowczo za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada akwarium 112l(profil)

Obsada:

1 kosiarka

1 bocja

2 kirysy spożowe

35 molinezji

25 gupików

5 mieczyków

3 skalary

3 zbrojniki niebieskie

już tylko jedna hokejówka

Niedługo zmieniam obsada kupuję neony i danio pozbywam się molinezji i gupików (A skalary zostawiam neonów nie ruszą a danio jest zbyt szybkie )

 

Drugie akwarium 50 L

Obsada:

3 welony i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gupiki, cieżko mi się do tego przyznawać ale raz wziołem od kumpla parę no parę ze 100 bo w 50l akwa miał całą ich plagę no i dałem do skalarów, było takie polowanie że szok :P jednak jak masz gupika ze skalarem od małego nie powinno się nic stać ale nie wykluczyłbym możliwości że jak dorosną, to sobie tak zapolują, w końcu skalar to drapieżnik

odnośnie obsady

wydaje mi się że masz lekkie przerybienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 zbrojniki niebieskie to za dużo....góra jeden

kiryski to rybki stadne - dokup tak żeby było 6

Bocja - najbardziej lubi być w 3, jeżeli to bocja karłowata to w jeszcze wiekszej grupie.

Moim zdaniem skalary wykończą neonki nim się obejrzysz. A jak nie one, to mieczyki zrobią to za nie.

Pozdrawiam:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem razem ale jak kiedyś napadło skalara to tylko ogony wypluwał, najgorszy okres dla nena jest rano kiedy jest ukryty,przynajmniej tak mu się wydaje a skalar pływa jak rekin i tylko patrzy co łyknąc :arrow: stop powiedziałem , moje zdanie nie, nie mogą być razem, skalar to ryba drapieżna i prędzej czy później łyknie jakieś mięsko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...