Skocz do zawartości

Odzyskanie równowagi


Banzail
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pokonałem właśnie ospę rybką, bez strat własnych. Gdy zobaczyłem ze choroba zaczynała ustąpić postanowiłem podmienić 1/3 wody (nowa woda stała przez3 dni). Umyłem filtry w starej wodzie - dość dokładnie, aż woda w wiadrze zrobiła cała brązowa (pozbyłem się większość brązowego nalotu z filtra). Myślałem, że już wszystko będzie dobrze, ale tak nie jest. Główne problemy:

1. Bardzo wysoki poziom NO2 (ok 5mg/l) oraz NO3 (ok. 100 mg/l) - wg. Easytest JBL (ale jestem facetem także mam duży problem z odróżnianiem kolorów)

2. Pojawił się efekt "zakurzonego" akwarium (jakoś nie mogę załączyć zdjęcia, mówi że ma za duży rozmiar)

 

Co do tej pory próbowałem:

- częstsze podmienianie wody - ok 15% raz na 3 dni

- dokupiłem filtr wewnętrzny

- dokupiłem rośliny

Niestety nic nie pomaga. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić, boje się że moje rybki nie długo padną od NO2 i NO3.\

 

Szczegóły dotyczącego baniaka poniżej:

Rozmiar: 60-30-30 (45L)

Filtr główny:kaskadowy (gąbka-ceramika-gąbka) - dodany do zestawy Aquael Pearl - chodzi 24/7, wydajność deklrarowana 530 l/h

Filtr dodatkowy: wewnętrzny - Aquael Fanfilter/Fan Mikro - chodzi 24/7

Oświetlenie: T5 1*24W (chodzi od 10 h - 11 h na dobę)

Obsada:

5 neonki

2 pielęgnicę

3 kirysy

2 platki

1 bojownik

i dużo zieleni, ale nie wiem jak się nazywają (niektóre mają czerwone liście, to chyba cieniolubne)

 

dziękuje z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam, przecież to nie 4chan, a konstruktywną krytykę wchłonie w każdej ilości. Niech mnie zjadą, ale potem niech napiszą co trzeba zrobić żeby przywrócić równowagę :)

 

poza tym, wbrew pozorom akwa nie jest przesadnie przerybiona.

obsadę się dobiera na podstawie rozmiaru ryb, akwarium i charakter ryb.

U mnie jest tak, że kirysy siedzą na dnie, ramirezyw krzakach. platki i neonki przednia cześć akwa, a bojownik woli bardziej zacienioną tylna ścianę. ryby się nie biją. wszystkie są zdrowie.

 

Nigdzie nie jest napisane że bojownika nie można trzymać z innymi rybami. samca nie można trzymać z innym samcem, ale spokojnie można trzymać z innymi rybami. polecam, bardzo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 neonki

Jakie czarne/innesa/czerwone?

 

2 pielęgnicę

:shock: Jakie? Na 99% akwarium za małe, ryby skarłowacjeją i zdechną.

 

3 kirysy

Jakie? Dokup 3

 

2 platki

Akwarium za małe skarłowacjeją,...

 

1 bojownik

Nie jestem zwolennikiem mieszania kontynentów. Bojownik jako jedyny jest z Azji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Desperat. Czarne neony, dokupienie kirysków bez znajomości gatunku, platki karłowaciejące przy 60cm? Co to za herezje? No bez jaj.

 

Banzail. Nie bój się zrobić trochę większą podmiankę. Zrób głodówkę u ryb, nie czyść filtrów, nie odmulaj dna teraz. To też dobry moment żeby zrobić porządek z obsadą. Napisz jakie masz tam kiryski i jakie pielęgnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...