Skocz do zawartości

Przeprowadzka z 63l do 80l - jak to zorganizować?


Effka33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałabym zasięgnąć rady jak zorganizować przeprowadzenia moich ryb do większego akwarium 80l.

Problem polega na tym ze nowe akwarium będzie stało w miejsce starego a jak nie mam jak trzymać dwóch jednocześnie ( brak miejsca) stad logistyczne wyzwanie jak w jednym ( mniej wiecej) czasie opóźnić jedno akwarium i w to miejsce wstawić nowe ( bez potrzeby użycia dźwigu ;)!

Rozumiem ze muszę najpierw przygotować wodę - mam uzdatniacze ale pewnie woda musi odstac kilka dni? Mogę po tych kilku dniach przelać ja najpierw do butelek a pózniej z powrotem do akwarium? Inaczej nie ma mowy o przedstawienie jednego akwarium w miejsce nowego.....

Czy powinnam użyć starej wody? 

Czy przeprowadzić rybki na raz? 

Mam mała grupke 

1xPretnik karlowaty

1xPretnik wargacz

1x Grubowarg dwubarwny i 1x albinos

1x Kirysek

1x neonek

2xhmmm i tu mam problem bo nigdzie nie mogłam znaleść tych rybek: wielkość wypasionego neonka, całe zołciutkie z nakrapianymi czarno bokami.

Pewnie obsada zupełnie z kosmosu ale odziedziczylam w spadku moje rybkii zabralam się za to zupełnie nieprzystosowana dokupujac nowe rybki bez porażenie się. Mam w planach poprawę ;)

Jak już uda mi się wystartować nowe akwarium będę się radziła w doborze nowych lokatorów.

Dzięki bardzo z pomoc

 

nemo130: Dbaj o pisownię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operacja prosta jak konstrukcja cepa:

- x wiader/butelek 5l po mineralnej. Zlewasz wodę. Ryby do wiadra. Filtr działający do wiadra.

- Stawiasz nowy baniak, robisz co tam chcesz.

- Zalewasz baniak starą wodą, wrzucasz ryby, filtr.

- Wodę uzupełniasz odstaną przynajmniej 24h.

Tyle. Żadnych uzdatniaczy.

 

PS: Obsada do kompletnej przebudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello!

 

Staraj się odzyskać ze 60%-70% starej wody. Plus reszta nowej odstanej (chlor) powinno wystarczyć.

Obsada na czas operacji do wiadra (miski) ze stara wodą.

Zakładam, że filtr będzie non stop działał w jakimś wiadrze podczas operacji wymiany i zostanie od razu uruchomiony w nowym baniaku po zalaniu.

 

ps.Atreyu był szybszy minutę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow to było szybka odpowiedz ;) dzięki serdeczne!@atreyu - już sie boje jak zejdzie na temat kompletowania rodzinki ;/! Jest bardzo źle? Na usprawiedliwienie dodam ze te rybki to sie jakoś podocieraly bo teraz sobie żyjąc we względnym pokoju;)! Fakt faktem miłości to z tego nie będzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tym względem tragedii nawet nie ma, raczej rybki będą do dokupienia, niż oddania. Na pewno ze zwykłych prętników zrobiłbym harem. Jesteś pewna że ten drugi to wargacz? Nie jest to często spotykana rybka. Należałoby też dokupić kirysków i neonek do ilości przynajmniej 6 sztuk. Kiryski są stadne, neony ławicowe, lepiej czują się w grupkach. Przy czym jak będziesz w zoologicznym to pamiętaj żeby kupić dokładnie ten sam gatunek co masz. Jak kiryski masz spiżowe, dokup spiżowych, jak pstre, to pstre itd. - to samo z neonami. Jedyny gatunek który tam nie pasuje to labeo, już pomijam to że jak dorosną to silniejszy zabije słabszego, ale będą miały po prostu za ciasno. To naprawdę duże ryby, potrzebują sporo przestrzeni do prawidłowego wzrostu. Miałem jednego w baniaku 120x40 i wcale tak dużo miejsca nie miał, nie wyobrażam go sobie w krótszym akwarium niż 100cm. Jeśli masz jak to zrób zdjęcie tej niezidentyfikowanej rybie i daj do działu "identyfikacja", rozpoznamy co to i ocenimy co z nią zrobić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Rybka zidentyfowana:

Puntius semifasciolatus - brzanki - sztuk 2.

Dokupilam jeszcze kiryska: mam pstre.

 

Czekam na gourami - moze do mojego zoologicznego dostarcza za jakis czas kilka Pań.

 

Jakies sugestie?

 

Sklad na dzis:

2xPretnik karlowaty

1x Grubowarg dwubarwny i 1x albinos

2x Kirysek

1x neonek

2x brzanki - Puntius semifasciolatus

1x krewetka: bamboo

 

Dzieki

 

nemo130: Ostatni raz upominam, pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...