Skocz do zawartości

Uzupełnienie obsady...na 160 litrów


Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo mam zamiar zmienić akwarium na większe, pojemność ok. 150 - 160 litrów. Ryby, które już mam, czyli

para gurami

4 neony czerwone

2 neony Innesa

1 zbrojnik lamparci

będą tam mieszkać. Jednak myślę, że do takiego litrażu mogę spokojnie coś dołożyć. Na pewno chcę powiększyć stadko neonków i planuję jeszcze stadko danio pręgowanych lub lamparcich, ale niekoniecznie. Czy moglibyście mi podpowiedzieć, ile neonków mogę dodać do obecnych, czy danio będzie pasować (myślę, że tak - neonki przy dnie, danio na środku i gurami u góry) i w jakiej liczbie? I do tego jeszcze grupka otosków. Czy do tego składu mogę dodać ewentualnie jakieś większe rybki zamiast danio na przykład, jeżeli tak, to jakie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Monika15, właśnie poczytałam sobie co nieco - szczególnie komentarze...błyszczyki parańskie pływają przy powierzchni, a u mnie ta już będzie zarezerwowana dla guramich...co do żałobniczki, ładna rybka, ale podobno wymaga miękkiej wody, a ja takiej nie zapewnię :( kiepsko, bo wyczytałam właśnie, ze długo żyją, i o takie rybki mi chodzi... Ale wezmę ją pod uwagę.

 

 

Jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, czyli mamy już dwa głosy za błyszczykami albo żałobniczkami...nie ukrywam jednak, że wszystko to, co wymieniliście, jest dla mnie ciężkie do zdobycia. Zamiast neonków chciałam bystrzyki czerwone i nawet na zamówienie nie chcieli mi sprowadzić - jechałam do większego miasta i też klapa - błyszczyków parańskich u siebie nie uświadczę, prędzej żałobniczkę, ale też będą kłopoty...dlatego moje myśli biegły ku danio. Właściwie dlaczego uważacie, ze danio do neonków nie pasują? Nie chodzi mi o stworzenie biotopu, bo i tak gurami oraz niektóre rośliny mi go burzą. I co myślicie o stadku bystrzyków pięknopłetwych do neonków? Te to przynajmniej są dostępne...akwarium pojemne, więc może zamiast dwóch stadek coś większego? Może coś z Afryki? Czasu mam dużo :lol: , więc każda porada będzie mile widziana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Akwarium już jest w drodze. Wymiary: 80x40x50cm (długość, szerokość, wysokość). Moje typy do obsady to:

para gurami - już są;

zbrojnik lamparci - już jest, na 300-500 litrów musi poczekać :|

neon czerwony x4 - już jest;

neon Innesa x2 - już jest;

Moje propozycje dodania to:

neon czerwony + 8 sztuk;

neon Innesa + 10 sztuk;

otoski x4;

tetra czarna x10 - 12 / danio pręgowane x 10 - 12/ skalar x2 (ta opcja raczej mało prawdopodobna po dzisiejszym zachowaniu się samca gurami)/ ewentualnie bystrzyk diamentowy/ bystrzyk pięknopłetwy/ weloniasta odmiana brzanki różowej x liczba nieznana (liczę na pomoc).

Przy wyborze moich typów kieruję się przede wszystkim dostępnością gatunków w moim mieście i najbliższej okolicy. Chodzi mi przede wszystkim o zagospodarowanie środka akwarium. Czy możecie mi pomóc wybrać stadko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzyki czerwone miały być zamiast neonków. Czekałam na nie dwa miesiące i się nie doczekałam. Dlatego teraz nie ma ich na liście. I dlatego takie moje typy. Brzankę różową można wykreślić. W sumie chwilowo faworytem zostaje skalar ze względu na temperaturę - w chwili obecnej temperatura w akwarium wzrosła do 28 stopni przy wyłączonej grzałce. Poważnie się zastanawiam nad dokupywaniem neonków - może jeżeli te przeżyją letnie upały; akwarium stoi w pokoju południowo-zachodnim, czyli najcieplejszym u nas w domu i jeszcze mieszkanie jest ogrzewane (centralnie, nie mamy wpływu) :|

Chyba że posłucham mądrej rady i zamontuję wiatraczek z kompa ;) ale...elektrykiem nie jestem, więc od pomysłu do realizacji minie trochę czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...