Skocz do zawartości

Pomóżcie założyć Low-Tech


Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa taka jak w temacie. Kiedyś już miałem akwarium ale musiałem zlikwidować i zostało mi w sumie wszystko i chciał bym teraz założyć znów akwarium typu Low-Tech. Mam: akwarium 48l profilowane o wymiarach sz. 60cm, dł.23cm, wys. 33cm. Filtr HBL-701 producent podaje 600l/h i że nadaje się do akwarium 80-200l, napowietrzacz, grzałkę 100W i termometr w pokrywie mam świetlówkę 15W, około 12kg żwirku. Sąsiadka oferuje mi pomoc na początku, kilka roślin choć nie wiem czy to dobry pomysł bo zauważyłem u niej kilka ślimaków i wodę z jej akwarium żeby szybciej u mnie dojrzało akwarium, choć też nie wiem czy to dobry pomysł bo nawozi solami i ma trochę glonów, taki brunatno-brązowy nalot na żwirku.

Proszę odpowiedzcie mi na moje pytania:

1. Czy mogę od niej wziąć rośliny i wodę w tej sytuacji, jeśli woda będzie dobra to ile mogę wlać do siebie wody od niej a ile świeżej i ile w tej sytuacji akwarium będzie dojrzewało?

2. Na dno chciałem dać ziemię, wiem że ma być bez nawozów, bez torfu, ale jakie ma być pH tej ziemi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. tak możesz od nie wziąć rośliny i trochę wody ( myślisz że u ciebie nie będzie glonów?). Im więcej wlejesz tym lepiej akwarium dojrzej o kilka dni szybciej gdyż np. bakterie nitryfikacyjne przebywające w jej wodzie szybciej "zasiedlą" twój filtr i podłoże aniżeli miały by się wytwarzać od początku.

2. Nie mogę ci pomóc jestem koniem ale myślę że to może być zwykła ziemia ogrodowa z biedronki kilka razy wypłukana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...