Skocz do zawartości

zmiana akwarium a obsada


Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniam akwarium 25l na 54l. Docelowy filtr do 54l już dwa tygodnie pracuje na minimalnej mocy w tych 25l. Do tego do nowego akwarium dam ok. 18l wody z tego dojrzałego, 25l baniaka, i większość podłoża, jedynie odmulonego. Czy wobec tego będę mógł bezpiecznie wpuścić osadę z tego 25l (kilka endlerów i krewetki rc) do tego 54l akwa niedługo po założeniu go?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to potrzymaj rybki po zmianie akwa kilka godzin w wiaderku (misce). Nic im nie będzie. A w tym czasie filtr niech mieli wodę w nowym baniaku.

Zawsze to (jeżeli ma wystarczająca wydajność) dobrze wymiesza wodę i usunie z wody część syfu, który na bank będzie skoro chcesz użyć starego podłoża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończę robić pokrywę to pewnie też założę akwarium. Ale mam zwyczajnie dać ryby do wiaderka/miski z odstaną kranówką, czy wlać tam też jakiś litr czy dwa wody z dojrzałego, usuwanego baniaka? Dobrze zrobię jeśli stare podłoże(tutaj chodzi mi tylko o to, że podłoże to istotne siedlisko bakterii i nieco starego powinno ułatwić pracę nowego baniaka, prawda?) dam najpierw, a dopiero na nie nowy żwirek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skończę robić pokrywę to pewnie też założę akwarium. Ale mam zwyczajnie dać ryby do wiaderka/miski z odstaną kranówką, czy wlać tam też jakiś litr czy dwa wody z dojrzałego, usuwanego baniaka? Dobrze zrobię jeśli stare podłoże(tutaj chodzi mi tylko o to, że podłoże to istotne siedlisko bakterii i nieco starego powinno ułatwić pracę nowego baniaka, prawda?) dam najpierw, a dopiero na nie nowy żwirek?

Nie przekładaj ryb z baniaka z ustabilizowaną wodą do kranówki.Zastosuj stare podłoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, ok, tylko porady się różnią. Poprzedni baniak 25l muszę usunąć i dać z niego wodę,filt(jest już odpowiedni) podłoże, rośliny i obsadę do nowego 54l. Do czasu uporządkowania nowego baniaka muszę gdzieś umieścić obsadę. Więc jak, odlać z 5l z obecnego akwarium do miski, dolać nieco odstanej kranówki i tam dać tymczasowo obsadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...