Skocz do zawartości

Zalwanie akwarium- nie w tej kolejności.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam zbiornik 72l. Pod koniec tygodnia będę malował pokój. Więc będę musiał wylać wodę. Dlatego też będę zmieniał aranżację akwarium. Chodzi o to że po malowaniu gdy wstawię spowrotem akwarium do pokoju, to nie wiem czy będę miał już żwir i rośliny. I mam takie pytanie czy można zalać akwarium, by woda już odstawała. A dopiero po jakiś 2-4 dniach będę miał żwir, rośliny. I nie wiem czy można tak robić że po zalaniu żwir dopiero włożyć i wsadzić rosliny.

Jest jeszcze jeden problem- ryby. Czy 4 dorosłe gupiki i ok. 15 narybku również gupika, mogą być w wiadrze 10l przez te 2 tygodnie albo chociaż 1 tydzień (jak parrametry się ustabilizują).

POZDRAWIAM: Nikodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikodem,możesz tak zrobić.

Ale,ważne jest by ktoś przy tym pomagał.

Samo wsypanie i tak nie wiadomo jak dla mnie czystego żwiru zmąci wodę jak pierun,stres narazi ryby na choróbska,ryzykujesz.

Jest jeszcze jeden problem- ryby. Czy 4 dorosłe gupiki i ok. 15 narybku również gupika, mogą być w wiadrze 10l przez te 2 tygodnie albo chociaż 1 tydzień (jak parrametry się ustabilizują).

Jeżeli masz stary filtr który nieprzerwalnie chodzi i będzie chodził w wiadrze to dadzą radę,to łatwe ryby,w akwarium badaj wodę po 4 dniach na no2,będzie 0 możesz wpuszczać,no3 nie szkodzi znacznie rybom przez krótki okres czasu nawet jak będzie za wysokie ale powinieneś mieć większą ilość roślin które go pochłoną.

Ryb nie męcz tak długo myślę że w tydzień akwarium dojdzie do wpuszczanie ryb.Badaj wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...