Skocz do zawartości

[126l] ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zbiornik będzie jak w temacie.

 

Obsada jaką widzę to:

 

Rozbora klinowa x15

Neon ines x10

Molinezja x3 (może by 5 się dało, 3 żółte, 2 black moly)

Mieczyk x 2 (może 3, 2 samice, samiec)

Kirysek panda x 5

 

Co wy na to? Zgra się taki team w takim baniaku??

Proszę o 2 zdania komentarzu doświadczonych akwarystów.

Dzięki i pozdrawiam

Wojetek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbiornik będzie jak w temacie.

 

Obsada jaką widzę to:

 

Rozbora klinowa x15

Neon ines x10

Molinezja x3 (może by 5 się dało, 3 żółte, 2 black moly)

Mieczyk x 2 (może 3, 2 samice, samiec)

Kirysek panda x 5

 

Co wy na to? Zgra się taki team w takim baniaku??

Proszę o 2 zdania komentarzu doświadczonych akwarystów.

Dzięki i pozdrawiam

Wojetek

Mam nadzieje ze te 2 zdania to nie na serio bo lubie sie rozpisac :D a tak odnosnie tematu to :

razbora - ok :)

neonki - polecałabym ci albo razbory albo neonki wiec albo to albo to

molinezja - ok moze byc 5 ale pamietaj ze bedą sie mnozyc na potege :)

mieczyki - 3 szt. moga byc :)

OBSADA :

15x neon lub razbora

5x molinezja

3x mieczyk

5x kirys panda

2x [parka] p. ramireza lub harem [2 samice , 1 samiec ] kakadu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko ze chodzi mi o to ze rozbora pływa ławicą a neonki nie koniecznie i oczyma wyobraźni widzę to tak:

rozbora pływa pięknie ławicą, a tu i tam widzę pięknego neona

 

nie zafunkcjonują 2 takie stadka??

czy tyle ryb to zadużo??

może kupić tylko parę molinezji na początek z myślą, że już natura sprawi że będzie ich więcej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, tylko ze chodzi mi o to ze rozbora pływa ławicą a neonki nie koniecznie i oczyma wyobraźni widzę to tak:

rozbora pływa pięknie ławicą, a tu i tam widzę pięknego neona

 

nie zafunkcjonują 2 takie stadka??

czy tyle ryb to zadużo??

może kupić tylko parę molinezji na początek z myślą, że już natura sprawi że będzie ich więcej??

niekoniecznie osobno neony bedą pływac :) ja mam w 72 litrach i pływają jeden za drugim a jak sie jeden odłączy to zaraz powraca :) niewiem jak z razborami bo ich nie miałam ale mysle ze one bardziej razem pływaja :)

a 2 stadka to mysle ze na 126 l za duzo byłby w akwa bałagan a ono [akwa] powinno uspokajac :D

mozesz kupic parke molinezji i tak jak piszesz poczekac :) ale zanim urosną takied duze zeby ich rodzice nie zjadły to troche potrwa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a 2 stadka to mysle ze na 126 l za duzo byłby w akwa bałagan a ono [akwa] powinno uspokajac :D

 

Nie jestem pewna czy masz rację - niedawno w jednym akwarystycznym widziałam akwarium z dwiema ławicami: neonki pływały na dole, a razbory klinowe na górze - efekt był naprawdę super; nie podobają mi się razbory, ale tam...to było wow!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn bałagan jestem w stanie przeżyć, ale czy rybą będzie dobrze, żeby rosły i moje oko cieszyły, no i żeby miłość uprawiały i baniak zapełniały

 

jak liczę to wychodzi mi 35 ryb, piszą średnio 1cm ryby na 1l, te rybki co wybrałem max 3cm średnio wszystkie urosną. Czyli 3 razy 35 wychodzi mi 105l, zostaje jakieś 15l z akwarium w zapasie.

 

Co Wy na moje rachunki, bedzie to tak?? Tak to można uśrednić??

Nie będzie przeludnione?? tfu przerybione....

 

a te Ramirezy pielęgniczki co to za rybki, ładnie wyglądają, już kiedyś się nad nimi zastanawiałem, gdzie one pływają u góry w środku, wszędzie?? pasują do mojego teamu?? Można naciągnąć Was na parę zdań o nich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn bałagan jestem w stanie przeżyci, ale czy rybą będzie dobrze, żeby rosły i moje oko cieszyły, no i żeby miłość uprawiały i baniak zapełniały

 

jak liczę to wychodzi mi 35 ryb, piszą średnio 1cm ryby na 1l, te rybki co wybrałem max 3cm średnio wszystkie urosną. Czyli 3 razy 35 wychodzi mi 105l, zostaje jakieś 15l z akwarium w zapasie.

 

Co Wy na moje rachunki, bedzie to tak?? Tak to można uśrednić??

Nie będzie przeludnione?? tfu przerybione....

niestety tan przelicznik jest zły [1cm=1 litr] ....jesli chcesz miec fajne akwa to naprawde zrezygnuj z 2 stad :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...