Skocz do zawartości

!112 litrów szczęścia!


Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł czas opisać moje poczynania :)

 

Mam baniaczek 112l, a w nim: 3 Bojowniki - taki mały haremik samiec i dwie samiczki, 8 Neonków Inesa i 10 Danio Tęczowych.

Chcę jeszcze dokupić Kiryski Lamparcie i glonojada. I może Molinezje.

 

Z roślinek mam Kabombe, nesee i gałęzetke.

 

A jeśli chodzi o sprzęt to jest to:

Filtr Hailea BT700 z deszczownicą,

Grzałka Hailea CB-8300,

Oświetlenie 2 x 18W.

 

Coś jeszcze?

 

Postaram się zrobić fotki w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wzmocnić oświetlenie!? Chcę jeszcze nocne oświetlenie założyć, jakieś Led'y. Tylko mam pytanie odnośnie Danio i Neonów - otóż moje kochane stworzonka w dzień chowają się w roślinkach jak tylko zgaszę światło wychodzą z ukrycia. Macie na to jakiś sposób??? Bo jak narazie to widać w akwarium tylko bojowniki :)

A co z tym CO2? Jak to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z CO2 na razie daj sobie spokój , zacznij od oświetlenia żebyś miała tak łącznie z 50-70 W..

 

Rybki chowają się po roślinach może dlatego że masz bojownika? i on jest agresywny i je gania? Jak długo już masz akwarium bo może się jeszcze nie przyzwyczaiły.

 

A co do led to polecam :

 

http://www.malawi.pl/artykuly/oswietlenie_nocne.htm

 

Sam posiadam i jest git ;)

 

w 54l mam dwa światełka , ale jedno się pali :)

 

Edit:

 

A tu masz o tym CO2 :

 

viewtopic.php?f=40&t=2770

 

Ale najpierw oświetlenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojownik jest niesamowicie spokojny. Bałam się jak to będzie jak wpuszczę Danio i Neonki, ale bez problemu - przy zgaszonym świetle pływają sobie razem :D Neony i Danio mam od wtorku. Słyszałam też, że można założyć czerwoną lampke - tak żeby neonki ładniej wyglądały. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona lampka stresuje ryby ( moim zdaniem )

 

A w niebieskich ledach jak w całym pokoju jest zgaszone światło to właśnie widać neonki jak sobie pływają i te ich niebieskie "światła :P"

 

Moim zdaniem neony lubią to niebieskie światło.

 

Ponieważ po jednej stronie mam zgaszone światło i jest tam 3 razy ciemniej ale pada tam jakiś cień , a neony zawsze stoją pod samym światłem tak jak by lubiły. Nigdy nie są tam gdzie ciemno. ( teraz też )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...