Skocz do zawartości

co sie mu dzieje


Rekomendowane odpowiedzi

Mam skalara w akwarium 23l i cały czas siedzi przy filtrze nigdzie nie pływa jedynie jak zgaszę światło to gdzieś wypłynie ale zaraz wraca. Proszę o poradę jak go z tamtąd wykurzyć żeby pływał. Dodam że niedawno go kupiłem.

 

Zwróć uwagę na pisownię//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam skalara w akwarium 23l i cały czas siedzi przy filtrze nigdzie nie pływa jedynie jak zgasze światło to gdzieś wypłynie ale zaraz wraca. Proszę o porade jak go z tamtąd wykurzyć żeby pływał. Dodam że niedawno go kupiłem.

Piętnuje Twoje błędy. Oddaj go. Ta ryba rośnie ogromna, nie ma u Ciebie dobrych warunków. Minimum potrzebuje 200l, nie 23l. Do tego nie trzyma się ich w pojedynkę. Nie podałeś też innych informacji o akwarium. Jeśli jest młodsze niż przynajmniej 2 tygodnie to jest niedojrzałe biologicznie i to kolejny argument żeby oddać skalara i powód jego zachowania.

 

PS: I jeszcze coś, żeby dotarło że skalar tam skarłowacieje - co jest chorobą:

Dołączona grafika

Na czerwono masz zaznaczone większe wymiary niż ma Twoje akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem te ryby przystosowują swoją wielkość do wielkości akwarium

Czy to prawda?

 

Nie prawda. To nie usprawiedliwienie trzymania dużych ryb, w małych baniakach. Równie dobrze mógłbyś tam wsadzić narybek karpia, [bo ten skalar to jeszcze narybek] i też akwarium nie przerośnie. Ryby się nie dostosowują, ryby karłowacieją, a tak jak już pisałem, to choroba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skalara już oddałem, kupiłem żywą roślinę i jest trochę zadurza czy nic się niej nie stanie jeśli nią przytnę? Ile moje akwarium musi dojrzewać wystarczą 2 dni? Bo za skalara dostałem za darmo tego bojownika i za 2 dni muszę go odebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tnij nic się jej nie stanie. Dwa dni to za mało konieczne są dwa tygodnie ale nigdzie nie pisze że na 100% ryby ci padną.

Osobiście tylko 2 ostatnie zbiorniki (25l i 320l) zarybiłem po dwóch tygodnia zawsze zarybienie było kwestią do 3 dni i ryby dzięki Bogu mi nie padały. Inna sprawa że mam górską wodę co na pewno w jakimś stopniu przyczyniło się do tego że ryby nie padły. Jak nie musisz od razu zarybiać to lepiej odczekać te dwa tygodnie dla świętego spokoju.

(W ŻADNYM WYPADKU NIE POPIERAM ZBYT CZESNEGO ZARYBIANIA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...