Jump to content

co sie mu dzieje


Recommended Posts

Mam skalara w akwarium 23l i cały czas siedzi przy filtrze nigdzie nie pływa jedynie jak zgaszę światło to gdzieś wypłynie ale zaraz wraca. Proszę o poradę jak go z tamtąd wykurzyć żeby pływał. Dodam że niedawno go kupiłem.

 

Zwróć uwagę na pisownię//lopezz

Link to comment
Share on other sites

Mam skalara w akwarium 23l i cały czas siedzi przy filtrze nigdzie nie pływa jedynie jak zgasze światło to gdzieś wypłynie ale zaraz wraca. Proszę o porade jak go z tamtąd wykurzyć żeby pływał. Dodam że niedawno go kupiłem.

Piętnuje Twoje błędy. Oddaj go. Ta ryba rośnie ogromna, nie ma u Ciebie dobrych warunków. Minimum potrzebuje 200l, nie 23l. Do tego nie trzyma się ich w pojedynkę. Nie podałeś też innych informacji o akwarium. Jeśli jest młodsze niż przynajmniej 2 tygodnie to jest niedojrzałe biologicznie i to kolejny argument żeby oddać skalara i powód jego zachowania.

 

PS: I jeszcze coś, żeby dotarło że skalar tam skarłowacieje - co jest chorobą:

Dołączona grafika

Na czerwono masz zaznaczone większe wymiary niż ma Twoje akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co słyszałem te ryby przystosowują swoją wielkość do wielkości akwarium

Czy to prawda?

 

Nie prawda. To nie usprawiedliwienie trzymania dużych ryb, w małych baniakach. Równie dobrze mógłbyś tam wsadzić narybek karpia, [bo ten skalar to jeszcze narybek] i też akwarium nie przerośnie. Ryby się nie dostosowują, ryby karłowacieją, a tak jak już pisałem, to choroba.
Link to comment
Share on other sites

Skalara już oddałem, kupiłem żywą roślinę i jest trochę zadurza czy nic się niej nie stanie jeśli nią przytnę? Ile moje akwarium musi dojrzewać wystarczą 2 dni? Bo za skalara dostałem za darmo tego bojownika i za 2 dni muszę go odebrać.

Link to comment
Share on other sites

Tnij nic się jej nie stanie. Dwa dni to za mało konieczne są dwa tygodnie ale nigdzie nie pisze że na 100% ryby ci padną.

Osobiście tylko 2 ostatnie zbiorniki (25l i 320l) zarybiłem po dwóch tygodnia zawsze zarybienie było kwestią do 3 dni i ryby dzięki Bogu mi nie padały. Inna sprawa że mam górską wodę co na pewno w jakimś stopniu przyczyniło się do tego że ryby nie padły. Jak nie musisz od razu zarybiać to lepiej odczekać te dwa tygodnie dla świętego spokoju.

(W ŻADNYM WYPADKU NIE POPIERAM ZBYT CZESNEGO ZARYBIANIA)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...