Jump to content

Szafka z biedronki


kubas
 Share

Recommended Posts

W zasadzie to nie wiem jakie tu są plecy ale mówisz, że raczej mało prawdopodobne, że płyta wiórowa? W opisie jest niby napisane, że jest takowa ale pewnie to się tyczy blatu górnego.

Link to comment
Share on other sites

Miałem ustawione na niej akwarium 120x40. Ponad 200kg spokojnie wytrzymała przez parę miesięcy. ;)

 

Przy czym ją przerabiałem. Wzmocnienia, po bokach dwie dodatkowe grubsze ścianki, zabudowany jeszcze grubiej tył i drugi dodatkowy blat opierający się na zewnętrznych ściankach i tyle, no i amputowane nóżki - to przede wszystkim. W tym momencie szafka jest tak pancerna że powinna przetrwać wybuch bomby atomowej w bliskiej odległości, trzęsienie ziemi, tsunami i przejazd lekkiego czołgu po jej blacie. Przy czym zewnętrznie wygląda lepiej niż oryginał, planowałem wrzucić jej foty i projekt razem ze zdjęciami nowego baniaka który stawiam. Standardowa szafka, bez wzmocnień, powinna to 112l utrzymać spokojnie. ;)

Link to comment
Share on other sites

Profilowany. 40 w najszerszym miejscu na środku. Boki ok 35.

Przy czym ten profil nie idzie jak przy akwariach profilowanych. 39-40cm szerokości jest na ok 60cm długości na środku. Dokładniej trudno mi pomierzyć przez dodatkowy blat na górze. ;)

 

PS: Szkic poglądowy:

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Powiem Ci tak, dla mnie lepsza była ta z biedronki.

Potrzebowałem coś pod akwarium o długości 120cm, a takie akwarystyczne tego typu, obudowane, z drzwiczkami, szufladami są drogie. Poza tym zależało mi na wysokości. Ta szafka ma 80cm i jest mniej więcej wysokości biurka z komputerem. Chciałem żeby szafka była wysoka i żebym się nie musiał za bardzo schylać żeby oglądać akwarium. Te najtańsze szafki mają 60cm i szczerze mówiąc dla mnie to już jest za nisko.

Link to comment
Share on other sites

Mało.Pomiędzy pionowe,środkowe ściany wstawiasz dokładnie dopasowaną płytę wiórową(18mm),po bokach wystarczy skręcić wkrętami 5x3.5x 45mm po każdej stronie od spodu również.

Zdemontowaną płytę pilśniową trzeba dociąć na wymiar po dwóch stronach i przybić do tyłu szafki,zostanie Ci odcinek który zastąpiła płyta wiórowa,możesz pomalować ją sprayem i zrobić tło do akwarium.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...