Skocz do zawartości

Szafka z biedronki


kubas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem ustawione na niej akwarium 120x40. Ponad 200kg spokojnie wytrzymała przez parę miesięcy. ;)

 

Przy czym ją przerabiałem. Wzmocnienia, po bokach dwie dodatkowe grubsze ścianki, zabudowany jeszcze grubiej tył i drugi dodatkowy blat opierający się na zewnętrznych ściankach i tyle, no i amputowane nóżki - to przede wszystkim. W tym momencie szafka jest tak pancerna że powinna przetrwać wybuch bomby atomowej w bliskiej odległości, trzęsienie ziemi, tsunami i przejazd lekkiego czołgu po jej blacie. Przy czym zewnętrznie wygląda lepiej niż oryginał, planowałem wrzucić jej foty i projekt razem ze zdjęciami nowego baniaka który stawiam. Standardowa szafka, bez wzmocnień, powinna to 112l utrzymać spokojnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, dla mnie lepsza była ta z biedronki.

Potrzebowałem coś pod akwarium o długości 120cm, a takie akwarystyczne tego typu, obudowane, z drzwiczkami, szufladami są drogie. Poza tym zależało mi na wysokości. Ta szafka ma 80cm i jest mniej więcej wysokości biurka z komputerem. Chciałem żeby szafka była wysoka i żebym się nie musiał za bardzo schylać żeby oglądać akwarium. Te najtańsze szafki mają 60cm i szczerze mówiąc dla mnie to już jest za nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało.Pomiędzy pionowe,środkowe ściany wstawiasz dokładnie dopasowaną płytę wiórową(18mm),po bokach wystarczy skręcić wkrętami 5x3.5x 45mm po każdej stronie od spodu również.

Zdemontowaną płytę pilśniową trzeba dociąć na wymiar po dwóch stronach i przybić do tyłu szafki,zostanie Ci odcinek który zastąpiła płyta wiórowa,możesz pomalować ją sprayem i zrobić tło do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...