Skocz do zawartości

odpowiednik zywicy epoksydowej w anglii....


sandacz85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.. sorry za zalozenie takiego tematu alenie potrafie nic znalescna ten temat, zaczne od tegoze chce spodowac tlo strukturalne do akwarii bede korzystal ze steropianu, angielskiego odpowiednika -ceresit 65, pigmentu, piasku akwarystycznego, iiii ....wlasnie potrzebowal bym zywice epoksydowa ale za cholere nie potrafie znalesc angielskiego odpowiednika... a niewierze ze takiego niema....moze ktos ma jakies informacje na ten temat, lub czym ja zastapic ? bylem w sklepie pytalem ale niepotrafili mi pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko.... epoksydowa czy poliestrowa ??? wyczytalem ze to prawie to samo tylko epoksydowa to powiedzmy gorna polka uzywa sie jej w bardziej wytrzymalych konstrukcjach ze wzgledu na jej wlasciwosci.... a poliestrowa to to ta gorsza ktora produkuje sie z odpadow ktore powstaja po produkcji epoksydowej, ktora charakteryzuje sie gorszymi wlasciwosciami fizycznymi.... wiec mozna uzyc poliestrowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz jestem glupi .... wyczytalem ze ludzie korzystaja z zywicy EPIDIAN 5 do tworzenia dekoracji w akwariach np. http://www.klimatop.kylos.pl/akwa54/tlo.htm ........... a po przeczytaniu ulotki z epidiamu 5 http://www.aukcjoner.pl/gallery/0050273 ... kg.html#I1 .... bal bym siie tego uzyc nawet po tygodniowym filtrowaniu przez filtr weglowy... a E-624 lub E-6011 ciezko dostac online... i czy rzeczywiscie one niebeda szkodliwe ? jestem pelen obaw ..... a moze postostac na samym odpowiedniku ceresit 65 ... ale obawiam sie ze nawet po parutygodniowym plukaniu .... moze zmieniac twardosc wody lub ph ..... tak sie zastanawiam jakim sposobem sa wykonywane tla ktore mozna dostac w sklepie ......moze jakies inne pomysly ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie potrzebowal bym zywice epoksydowa ale za cholere nie potrafie znalesc angielskiego odpowiednika...

Oczywiście że jest. Żywica to żywica, to produkt ogólnoświatowy jak drewno, a Polska nie ma wyłączności na jej produkcję. ;)

 

Pytaj o epoxy resin, musi być.

 

owszem ....... zgadzam sie ze jest to produkt ogolno swiatowy ale bylem dzisiaj i pytalem i nie potrafili mi pomoc, a pozatym druga kwestia jak wspomnialem wyzej jest pare rodzai zywic co niektore sa toksyczne i co teraz ? w polsce podobno tylko dwie maja atest E-624 lub E-6011...najprosciej bedzie zamowic z polski tylko niewiem jak z przesylka noi koszta... taniej by mnie wynioslo kupic w sklepie takie tlo gotowe... ale lubiee majsterkowac i wiecej przyjemnosci sprawi mi to jak bede ogladal cos co sam stworzylem tak jak mi sie podoba a nie narzucone z gory :) scianki maja byc na zbiornik 180l i jest juz pomysl tylko oczywisccie teraz pozostaly problemy techniczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sporo pracowałem z tymi materiałami, ogólnie do akwa wybrałbym ż.poliestrową, tylko przed włożeniem dałbym jej kilka dni na odparowanie i potem z miesiąc bym ją moczył w wodzie. W przypadku tła nie ma konieczności stosowania żywic i można je wykonać z innych materiałów-tej koncepcji bym sie trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

W sumie może mój wcześniejszy post wprowadził cię w błąd bo założylem że to ma być tło wewnętrzne. Jeśli zewnętrzne to żywica od biedy może być, ponieważ dość długo, szczególnie w upalne dni będzie ją czuć. Mnniej wonny jest epoxyd. Co do pomysłów na tło : http://forum.superakwarium.pl/zrob-to-sam-f40.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...