Skocz do zawartości

co podłożyć pod akwarium?


Alexsmoke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam dylemat odnośnie tego co podłożyć pod akwarium o wymiarach 115x45x70(h). Akwarium jest wysokie i zastanawia mnie to, czy wysokość ma tu duże znaczenie odnośnie tego jak powinien być gruby materiał. Czytałem, że nie powinno się stosować styropianu o grubości więcej niż 2 cm, bo się utlenia, czy coś takiego. Proszę o rozwianie moich wątpliwości w tym temacie. I co lepiej zastosować, osobiście zawsze dawałem styropian, bo jest tani i nigdy nie było problemów, ale robię restart i chcę zmienić na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat odnośnie tego co podłożyć pod akwarium o wymiarach 115x45x70(h). ...osobiście zawsze dawałem styropian, bo jest tani i nigdy nie było problemów, ale robię restart i chcę zmienić na lepsze.

Nic nie zmieniaj.

Jak się boisz,że styropian się utleni,to porostu kup nowy.Starczy na kilka lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Polecam ci podłożyć mate lub piankę bo styropian się utlenia itp. Maty chronią twoje akwarium przed niekorzystnym ciepłem które wpływa na podwyższenie temperatury itp. Ponad to taka mata działa także w 2 stronę nie przepuszcza ciepła z akwarium.

Co Ty bredzisz :shock:

A styropian nie izoluje? Itp.,itp.-że niby co?

I po jakim czasie się utleni?Bo chyba nie wcześniej niż akwa się rozszczelni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bredzę. Znam przypadki w których styropian utlenił się w przeciągu roku. Zrobiłem z kolegą eksperyment on wziął pod swoje akwarium styropian a ja mate. Po 2 latach porównaliśmy i moja mata była nawet nie naruszona i panowały w akwa wzorowe warunki bytowe dla ryb i roślin. Jego styropian był poniszczony i popękany w niektórych miejscach było widać ślady utleniania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie bredzę. Znam przypadki w których styropian utlenił się w przeciągu roku. Zrobiłem z kolegą eksperyment on wziął pod swoje akwarium styropian a ja mate. Po 2 latach porównaliśmy i moja mata była nawet nie naruszona i panowały w akwa wzorowe warunki bytowe dla ryb i roślin. Jego styropian był poniszczony i popękany w niektórych miejscach było widać ślady utleniania.

Może to o czym mówisz to nie jest styropian daj zdjęcie tego co się utleniło ,bo ja mam ponad 10 lat pod baniakami styropian i nic się nie utlenia ani nie pęka .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przerobiłem dziesiątki zbiorników.

 

Maty dedykowane, styropiany, filce, maty pod panele i karimaty

 

Najlepiej wypadały karimaty- ich grubość jest różna, ale zazwyczaj ok. 1-2cm przy czym zapewniają świetną sprężystość.

 

 

Zbiornik o podobnych wymiarach (110x55x47cm) trzymałem na 0.8cm styropianie ponad rok. Gdy sprzedałem zbiornik, to styropian dałem drugiemu właścicielowi. Niedawno się dowiedziałem, że akwa stoi po dziś dzień na tym właśnie styropianie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...