Skocz do zawartości

Glony-Proszę o pomoc


sebas1996
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowy na forum i nie bardzo obeznany z akwarystyką,otóż mam problem z glonami osadziły mi się najbardziej na przedniej szybie akwarium i na roślinach oraz kamieniach są to takie małe niteczki.Moje akwarium ma 60L,oświetlenie 1x-18w temp-25-26 stopni akwarium nie jest niczym nawożone:/Co2 też nie stosowałem a co do światła świece je 7-8 godz czy za dużo??

A teraz moje pytanie co zrobić aby moje glony w większej części znikneły albo najlepiej wszystkie,i żeby roślinki lepiej rosły.:D

 

Pozdrawiam i proszę o nie krytykowanie :)

 

link; http://imageshack.us/f/341/20120627080.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można dołączę się do tematu . To są zielenice też porasta mi nimi całą szyba nie wiem z jakiego powodu. Zbiornik ma 54l sporo roślin 30w oświeltenia + butla co2 z dzwonem tetra i to tego nawozy easy carbo JBL ferropol . Co zmyje je z szyby to porastają z powrotem . Czy zmniejszyć czas oświetlenia czy dać więcej co2 co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podaje informacje o akwa

 

1.Kiedy akwarium zostało zalane (data)-10-05-2012

2.Litraż i wymiary akwarium -60L

3.Jakie jest oświetlenie(rodzaj,oznaczenie,moc-W/L) 1-18W, 0,3W/L

4.Jak długo świecisz (ile godzin)-7-8

5.Podłoże - dokładny opis lub nazwa handlowa-trobne podłoże żwirek kwarcowy

6.Filtracja -FILTR HJ-411B

7.Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz,np.ogólny,roślinny itd.) -chciał bym dążyć do roślinnego akwarium:)

8.Ozdoby (jakie)-brak ozdób

9.Rośliny (ile,jakie)-Zwartka Wendta-Nurzaniec-Kabomba

10.Ryby - obsada (jw.)-2x danio pregowane,4x-głupik-4x-neon inesa-2x kirysy.

11.Podmianki (jak duże,jak często, jaka woda, kiedy ostatnia podmiana?)-podmiany jeszcze nie było

12.Nawożenie akwarium (czy podajesz nawozy,jakie,ile? )-nie podaje nawozów

13.CO2 (czy jest,jak dystrybuowane?)-nie stosuję

14.Parametry wody/ aktualne wyniki testów jakie posiadasz NO3, PO4 , KH, GH, , Ph ,Fe -testy zakupie i je zrobię

15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik ?-nie

16.Jak często są karmione ryby i czym/ jak szybko ryby zjadają pokarm i czy zostaje po karmieniu?-karma tropical ichtio vit,rybki zjadają wszystko pokarm nie zostaje po karmieniu

17.Fotka całego zbiornika i fotka detali -zrobię

Opis problemu-wszysto opisałem na początku postu

Pozdrawiam i proszę o pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pomoc - podmiany należy robić systematycznie co tydzień ok 20% wody

Druga kwestia - światło - podałeś tylko że jest 18W - ale co to za świetlówka ? Jaka barwa - to ważne - bo nie dość że tego światła mało to jeszcze być może świetlówka nie nadaje się dla roślin.

Trzecia kwestia to podłoże - jałowe . I teraz wszystkie te czynniki razem plus brak nawożenia spowodowały wysyp glonów.

Proponuję zapoznanie się z artykułem >>>>>> moj-przepis-na-akwarium-roslinne-t46630.html

Zakup testy na NO3 i PO4 to podstawa - będziemy próbowali jakoś Ci pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...