Jump to content

Barwniak czerwonobrzuchy


akwarysta24
 Share

Recommended Posts

Witam. Ostatnio rozmnożyły mi się barwniaki czerwonobrzuche i mam kilka pytań odnośnie tych rybek.

-Po jakim czasie samica przestaje się opiekować narybkiem i co wtedy należało by z nimi zrobić. Półki co rodzice bacznie pilnują swoich młodych.

-Jak i czym karmić te maleństwa?

-Czy jest szansa że się odchowają w akwarium ogólnym?

O odpowiedź proszę osoby mające styczność z tymi rybkami a nie tych którzy gdzieś coś wyczytali (też sporo o tym czytałem)

Link to comment
Share on other sites

Miałam kiedyś te rybki i też mi często sypały ikrą, niestety nigdy nie udało mi się odchować młodych , nie wiem jaką masz obsadę ale u mnie było sporo skalarów i neonków a te drugie to straszne łakomczuchy , z drugiej strony nie miałam drugiego zbiornika bo po tygodniu już można było odłowić młode

Link to comment
Share on other sites

Wiec tak, nigdy nie liczyłem po jakim czasie przestają się opiekować rodzice narybkiem, nie samica lecz rodzice (obojga się opiekują), ale już wtedy jak ryba miała kolor(nie była blada) tylko miała takie czarne na grzbiecie jakby paski.Jak się pojawią to rodzice niedługo przestaną się opiekować. Nie ma zasady dla której się odchowają w ogólniaku lub nie.Wszystko zależy od takich czynników:

-Ilość kryjówek

-pozostałe ryby

-wielkość pozostałych ryb

-wielkość zbiornika

-umiejętności obrony rodziców( ale po zostawieniu młodych już to odpada)

Lecz wszystko zależy też od "farta", może być że ryby nie przeżyją a następny miot w tym samym baniaku bez jakichkolwiek zmian przeżyje.

 

Karmisz je tym pyłkiem dla ryb w wczesnej fazie, lecz już zaraz na początku (tydzien -max 2) ryby pobierają mniejsze kawałki zwykłego pokarmu, już wtedy warto dawać żywe jedzenie, dobrze im to zrobi.

 

Mi osobiście bardzo często sypały ikrą, ale jakoś nie miałem na celu ich rozmnożenia i jak się rozmnożyły to panowała zasada "Naturo, rób ta co chce ta" i nawet nie podawałem pokarmu dla nich tylko karmiłem zwykłymi płatkami tak jak zawsze, i jadły nawet te resztki wyplute przez rodziców.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...