Skocz do zawartości

Barwniak czerwonobrzuchy


akwarysta24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio rozmnożyły mi się barwniaki czerwonobrzuche i mam kilka pytań odnośnie tych rybek.

-Po jakim czasie samica przestaje się opiekować narybkiem i co wtedy należało by z nimi zrobić. Półki co rodzice bacznie pilnują swoich młodych.

-Jak i czym karmić te maleństwa?

-Czy jest szansa że się odchowają w akwarium ogólnym?

O odpowiedź proszę osoby mające styczność z tymi rybkami a nie tych którzy gdzieś coś wyczytali (też sporo o tym czytałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam kiedyś te rybki i też mi często sypały ikrą, niestety nigdy nie udało mi się odchować młodych , nie wiem jaką masz obsadę ale u mnie było sporo skalarów i neonków a te drugie to straszne łakomczuchy , z drugiej strony nie miałam drugiego zbiornika bo po tygodniu już można było odłowić młode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak, nigdy nie liczyłem po jakim czasie przestają się opiekować rodzice narybkiem, nie samica lecz rodzice (obojga się opiekują), ale już wtedy jak ryba miała kolor(nie była blada) tylko miała takie czarne na grzbiecie jakby paski.Jak się pojawią to rodzice niedługo przestaną się opiekować. Nie ma zasady dla której się odchowają w ogólniaku lub nie.Wszystko zależy od takich czynników:

-Ilość kryjówek

-pozostałe ryby

-wielkość pozostałych ryb

-wielkość zbiornika

-umiejętności obrony rodziców( ale po zostawieniu młodych już to odpada)

Lecz wszystko zależy też od "farta", może być że ryby nie przeżyją a następny miot w tym samym baniaku bez jakichkolwiek zmian przeżyje.

 

Karmisz je tym pyłkiem dla ryb w wczesnej fazie, lecz już zaraz na początku (tydzien -max 2) ryby pobierają mniejsze kawałki zwykłego pokarmu, już wtedy warto dawać żywe jedzenie, dobrze im to zrobi.

 

Mi osobiście bardzo często sypały ikrą, ale jakoś nie miałem na celu ich rozmnożenia i jak się rozmnożyły to panowała zasada "Naturo, rób ta co chce ta" i nawet nie podawałem pokarmu dla nich tylko karmiłem zwykłymi płatkami tak jak zawsze, i jadły nawet te resztki wyplute przez rodziców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...