Jump to content

Nietypowy objaw na listkach


Marlon
 Share

Recommended Posts

Dostanę za przerybienie - po 2 sztuki: mieczyk, gupik, razbora, molinezja, zbrojnik, kirys i kosiarka + 3x żałobniczka + 4x neon. 54l, cotygodniowa podmiana 15l, woda kryształ, rybki pięknie wybarwione. Roślinki po zakupie trochę odchorowały ale teraz rosną pięknie aż do dzisiejszego dnia z dziwnym zniszczeniem Heteranthera zosterifolia. Zgrało się to z zakupem dwa dni temu 2 helenek, pojawiły się też zielone plamki średnicy 2mm na szybach w kilku miejscach.... jakby glony - dotychczas nie miałem praktycznie żadnych glonów poza początkowym zakwitem wody co w sposób naturalny ustąpiło.

Link to comment
Share on other sites

Jaki to zbrojnik?Zakładam że niebieski.

Nie jestem pewien czy to nie jego sprawka.Obserwuj go po zgaszeniu światła wtedy są aktywne.

Przerybienie jest spore i trzymasz ryby w niekompletnych stadkach.

Kilka z nich nie nadaje się do tego litrażu.

Link to comment
Share on other sites

Tak niebieskie, ale one są aktywne non stop... Owszem bywają na roślinach ale naprawdę sporadycznie. Masz rację co do rybek. Akwarium było prezentem na komunię, źle wystartowanie o czym pisałem w jednym z moich pierwszych postów (brak wiedzy a założone jak przed 25 laty czyli od razu, bez dojrzewania itd.). Obsada ciekawa dla dziecka ponieważ różnorodna. Ale Mała po wielu rozmowach zaczyna przyjmować, że zbiornik ma naśladować naturalne środowisko więc z czasem ustawimy "rybie proporcje" na odpowiednim poziomie. Mam nadzieję, że rybki stadne nie czują się samotne :lol: i nie wpływa ich mała ilość na ich samopoczucie.

Link to comment
Share on other sites

Przykro mi ale nie, rosną od dwóch miesięcy i śladu na nich nie było. Ale podałeś dobry trop... córcia wyławiała ślimaka więc może narobiła szkód... :shock:

 

rainbow - Loren wyjaśnił o co chodzi , także zamykam. Jak coś pisać to otworzę.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...