Skocz do zawartości

zadładam akwarium 80x35x45 potrzeguje porad


Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o wskazówki. Zakupiłem akwarium 80x35x45 z oświetleniem 2x18W do tego filtr wewnętrzny z deszczownią 800 l/h.

Teraz mam pytanie, posiadam aqua grunt, aqua floram + pałeczki nawozowe co idzie w pierwszej kolejności? Wiadomo że na samym wierzchu będzie żwirek kwarcowy i kolorowy granit, ze 2 korzenie i czy woda z osmozy z dodatkiem Micro Planta Gainer będzie odpowiednia. Zamierzam hodować takie rybki; gupik 2x1, molinezja 1x1, mieczyk 2x1, danio tęczowe 2x1, neonek ines 4x3 kirysek pstry 2x1 zbrojnik, mułojad i 2 piskorki myersa. I będzie dużo roślin tylko jakie do tego podłoża? Proszę o dobre wskazówki i rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osmoza tak jak wyżej nie będzie potrzebna.

Kolorowy granit? Co to i po co?

Żwirek wystarczy, z tym, że przy kiryskach potrzebne jest podłoże bez ostrych krawędzi - inaczej będą się kaleczyć.

Pamiętaj, żeby zbiornik dojrzał przed kupnem ryb.

 

Teraz co do obsady:

 

gupik 2x1, Jeden samiec na dwie samice.

molinezja 1x1, jeden samiec na dwie samice.

mieczyk 2x1, Jeden samiec na dwie samice.

 

Trzy gatunki żyworódek to dużo w tak małym akwarium.

Będzie problem z małymi "do oddania".

 

danio tęczowe 2x1, - Po pierwsze trzymamy w ławicach około 10 szt - po drugie wymaga chłodniejszej wody niż reszta obsady.

 

neonek ines 4x3 - Trzymamy w ławicach - wymaga bardziej miękkiej wody niż żyworódki.

 

kirysek pstry 2x1 - trzymamy w stadach - minimum 6 sztuk jednego gatunku.

 

zbrojnik, - może być, jeśli to zbrojnik niebieski

 

mułojad - wymaga większego akwarium - zakopuje się w podłożu - słowem demolka.

 

 

i 2 piskorki myersa - również są stadne min. 6 szt. - Do tego kopią w podłożu - powinny mieć piasek.

 

To tyle jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego filtr wewnętrzny z deszczownią 800 l/h.

 

O obsadzie napisała Ci Dulle. Ja natomiast zwrócę uwagę na filtr. Podaj konkretny model, większość wewnętrznych będzie raczej słaba w tym litrażu, a przepływ niewiele nam mówi i ma raczej małe znaczenie. Jeśli to gotowy zestaw, to filtr pewnie jeszcze chińczyk, to już wtedy pewniak do wymiany. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradzcie co dodać do wody z osmozy aby była gotowa do użycia w akwarium? Zakupiłem wczoraj Bacto active czy mogę je dodać do wody. I jak najlepiej przygotować podłoże mając AQUA GRUNT, AQUA FLORAM I drobny żwire. Co idzie pierwsze? aqua floroa a na niego aqua grunt, czy odwrotnie, i czy należy je przed użyciem przepłukać.

 

Dbaj o pisownię, zdania zaczynamy dużą literą//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...