Skocz do zawartości

Problem z zielenicami i okrzemkami


trelemorele
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zbiornik zalany od 5 dni. Wymiary zbiornika to 70x30x35, mój problem jest taki że od początku przesadziłem ze światłem a tak naprawde przez 3 dni świeciło się cały czas :( w dodatku niczym nie nawoziłem przez co wyszły okrzemki i ten biały meszek na roślinkach w dodatku jakieś nitki. Nie mam możliwości zrobienia zdjęcia z bliska roślinek.

Zamówiłem sobie Planta Gainer Classic + Planta Gainer Carbo lecz nie wiem jak to dawkować i wogole.

mam jedną świetlówke 24w barwa światła 6500k

a o to zdjęcie akwa

Dołączona grafika

Jak by ktoś pytał to to światło z tyłu to nie słoneczne tylko zdjęcie tak akurat wyszło ;)

Co mam w takiej sytułacji zrobić? bardzo proszę o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać że akwarium stoi przy oknie , masz mało roślin a baniak jest świerzy więc to normalne że są glony.

Moim zdaniem co powieneś zmienić - przestaw akwarium , dokup więcej roślin np dużo rogatka , poczekaj aż zbiornik się ustabilizuje. Nawozów póki co nie lej bo to bez sensu , nie świeć za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież widać że akwarium stoi przy oknie , masz mało roślin a baniak jest świerzy więc to normalne że są glony.

Moim zdaniem co powieneś zmienić - przestaw akwarium , dokup więcej roślin np dużo rogatka , poczekaj aż zbiornik się ustabilizuje. Nawozów póki co nie lej bo to bez sensu , nie świeć za dużo.

 

Dodam od siebie,że należało by się zastanowić w przyszłości nad lepszą filtracją--ten filterek w/g mnie jest za słaby.To,że piszą producenci iż nadaje się do takich zbiorników jest totalną bzdurą.

Im większa powierzchnia filtracyjna tym lepsza flora bakteryjna,a co za tym idzie super środowisko wodne.

Jeśli chodzi o te roślinki co masz w akwarium,to jeśli nie zwiększysz oświetlenia,a co za tym idzie w późniejszym czasie dołączenie nawożenia makro i mikro + co2 nic z nich nie będzie.Im czerwieńsza roślinka tym większe ma wymagania odnośnie oświetlenia i nawożenia.

 

Proponuję nic za bardzo nie kombinować ,a wziąć się za roślinki cieniolubne gdzie mnie jest kombinacji odnośnie tego co wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z tym filtrem ?

 

Zdania zaczynamy wielką literą. Dulle

 

Poczytaj sobie o napowietrzaniu i filtracji w akwarium i jaką rolę ma filtr w akwarium.

Taki filterek jak masz zamontowany można zapodać do akwarium 30 L .W twoim natomiast widział bym coś lepszego,albo kaskadę FZN 3 lub połakomił bym się na jakiś nawet nie drogi kubełek.

Z doświadczenia wiem,że nie ma nic lepszego niż filtry zewnętrzne typu kubełek dla większych zbiorników ,a dla mniejszych kaskady.

Ten co masz może być użyty jako dodatkowy ,ale nie główny.

Nawiasem mówiąc ja mam kaskadę FZN 3 zamontowaną w akwarium 45L. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...