Skocz do zawartości

Doprowadzenie do tarła ramirezek


bimekAKWA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje ramirezki zaczynają zaloty widzę że samiec już kopie w podłożu brzuchem a samica nabrała kolorów jakich nigdy nie miała , kupiłem mrożone robaczki ale nie podaje ich zamrożonych tylko w postaci luźnej jeśli można to tak nazwać . Czy zastąpienie suchego pokarmu robakami przyśpieszy proces tarła i wybarwienie rybek . I czy ikra uchowa się przy 10 sztukach razbor klinowych, rybki mają już 3 tarło ale ikrę wyjadały kirysy :( Akwa ma 54l gęsto zarośnięte foty są w linku pod moim profilem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady dla której jest powiedziane że się uchowa.Rodzice mogą nie mieć doświadczenia i np.Źle bronić potomstwa, ale też mogą same zjeść ikrę powiedzmy.Ikra może zgnić nawet bez żadnej innej obsady.Najlepiej jest ikrę jak się da przenieść do innego zbiornika lub odizolowac obsadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubas miałem identycznie tyle ze częściej;-) Też pewnie za młode. Szukam złotego środka. Nie będę ich odmawiał, chce by było naturalnie, ikra tylko w zbiorniku ogólnym. Teraz wrzuciłem 2 filtr który dosyć mocno natlenia wodę, choć Narazie znów samica pływa bardzo uległa, płetwy ma "schowane" a samiec dominuje. Już jej pozwala jeść więc pewnie zaraz znów będzie Ikra, sęk w tym ze zaraz mam restart więc wolal bym by się wstrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, u mnie samiczka normalnie stroszy płetwy, ani też nie zaobserwowałem, żeby po nie udanym odchowie ikry jakoś samiec ganiał samiczkę czy coś, pływają normalnie po całym baniaczku i się nie ganiają. Kiedy zbliża się okres tarła poznaje po tym, że obie rybki zaczynają pływać prawie non stop jedna nie odstępując drugiej, oraz po tym, że dwa dni przed złożeniem ikry zaczynają skubać(oczyszczać) korzeń w miejscu gdzie złożą jajeczka.

 

Może pomyśl o zmianie samca, to, że rybki składają ikrę wcale nie świadczy o tym, że dobrały się w parę i po nie udanym tarle dlatego może samiec maltretować samiczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik tarliskowy powinien mieć 40-60 litrów, napełniony do wysokości około 20 cm. Podłoże powinien stanowić drobny piasek. W tym akwarium należy umieścić płaski kamień. Zbiornik ustawiamy w miejscu spokojnym. Oświetlenie nie może być zbyt jaskrawe. Temperatura wody powinna mieścić się w przedziale od 28 do 29 C. Najważniejszą sprawą są parametry wody. Woda powinna być kwaśna (pH 5,5-6) oraz miękka (poniżej 5 n). Preferowaną wartość pH można otrzymać poprzez dodanie do wody wyciągu z torfu lub filtrując wodę przez substrat. Można zastosować również markowy zakwaszacz. Ponadto woda powinna być pozbawiona wszelkich zawiesin, klarowna oraz dobrze natleniona. Ryby powinny mieć zapewniony spokój, a zbiornik powinien być częściowo zacieniony.

Źródło: http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html

 

To było aż tak trudne? Myślę, że nie. ;)

Z własnego doświadczenia powiem, że przed tarłem samiec i samica bardzo dobrze się wybarwiają. Samiec goni samicę po akwarium i stroszy się przed nią. Pamiętaj, że prawie na pewno pierwsze kilka tarł będzie nie udane, bo ramirezki muszą nauczyć się opieki i wychowawania ikry i młodych. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noname ma rację. Nie licz Że będziesz mieć młode tak od_razu;-) Ja nadal czekam, zdaje sobie sprawę dlaczego tak to wygląda. Zawsze możesz popełnić błąd jak wiele osób nastawionych czysto na zysk i odłowić Ikrę czy też rodziców i inne ryby. Ale odpowiedz sobie na pytanie jaki to ma cel? Złożyć jajo to kura też potrafi. Frajda i duma to występuje chyba dopiero w momencie gdy ryby same się tym zajmą. Świadczy to o dojrzałości. Ja czekam na ten moment. Nie mam zamiaru zmieniać biologii dla kilku złotych polskich. Cierpliwości;-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod ten temat:

 

Czy to zaloty?

 

Moje ramirezki zachowują się tak:

Samczyk nie odstępuje samiczki na krok, a nawet jak już, to tylko żeby przepędzić inne ryby z pomiędzy roślinek. Samiczka się nim nie przejmuje, ale gdy on się "puszy" przed nią, stawia płetwę grzbietową i ten czarny "kikutek" - czy to zaloty? Jak doprowadzić do tarła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...