Jump to content

infidel

Użytkownik
 • Content count

  89
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About infidel

 • Rank
  Bywalec

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Grodzisk WLKP-Mosina
 1. Samiczka dzisiaj wypłynęła na wycieczkę wraz z potomstwem. Samiec pilnuje rewiru, samica młodych. Piękny widok. Teraz wiem jakie to uczucie gdy się takie szkraby pojawiają w akwa. W moim zbiorniku panuje naturalna selekcja więc teraz muszą przetrwać próbę czasu. Nie mają jakichś niesamowitych wrogów ponieważ po za 4 kiryskami, 4 otoskami jest 1 duża gupiczka oraz kilka małych. Zakładam że rodzice wychowają jak najwięcej. Jest to pierwsza ikra tej młodej samicy w moim akwarium, zakładam że jej pierwsza w ogóle. Od razu mamy młode, pierwsze młode wyklute z ikry w mojej przygodzie z akwarystyką.
 2. Nie miałem za bardzo czasu niestety zająć się tą sprawą. Tylko zwiększyłem dawkowanie pokarmu suchego na 2 razy dziennie. Akwarium się troszkę zapuściło. Więcej glonów wyszło. A na to wszystko zakupiona samiczka (ta mniejsza) złożyła ikrę w kokosie. Nie widać jej, przypuszczam ponieważ samiec jej nie atakuje a ona zaciekle broni swego "domostwa". Luna: Pisownia.
 3. Mam 27-28st w akwarium. Na portalu widnieje zapis: "Przedział temperatur tolerowanych przez ten gatunek to 22-28°C" więc się mieszczę. Spróbuje z tym karmieniem. Zdam relację.
 4. Witam was. Posiadam Pielęgniczki Kakadu w zestawieniu 1+2. Każda rybka z pewnością z innego miotu. Pierwsza samica zakupiona wraz z samcem ok pół roku temu, zachowywała się normalnie, pływała po całym akwarium, było ok. Złożyła ikrę, opiekopwała się przez 2 dni po czym ją zjadła, zakładam że to brak doświadczenia i niepokojące ją gupiki były przyczyną. Po tym wszystkim samiec zaczął ją ganiać po akwarium a ona większość czasu spędzała za korzeniem (schowana). Założyłem temat na forum, polecono zmienić samicę bądź samca, (z uwagi na deficyt samic) wymieniłem samca. Po wpuszczeniu nowego towarzysza samica podpłynęła, okazała co nieco agresji i schowała się ponownie (do dziś). Zakupiłem kolejną samicę (ok 2 tyg temu) i ucieszył mnie fakt że samiec po zdominowaniu jej prowadzał ją po akwarium. Niestety euforia minęła po ok 4 dniach gdy to zaczął ją ganiać. Jak tylką zobaczy jakąś samiczke odrazu stawia żagle, zamiera w bezruchu i czasami rozpędzony atakuje, nie robiąc krzywdy. Samiec reaguje czasami tak również na kirysy czy głupika (został jeden, reszta sprzedana). Rybki maja praktycznie całe akwarium, żadnych stresów. Raz w tygodniu karmione larwami komarów, 20% wody podmieniane co tydzień. Co może być powodem takiej sytuacji? Dlaczego kolejny samiec reaguje tak samo, a samicę boją się i ciągle uciekają?
 5. Witam, Posiadam Pielęgniczki kakadu (docelowo 1+2), chciał bym do tego dorzucić parkę Księżniczek z Burundi. Czy są jakieś przeciwwskazania? Wiem że oba gatunki są raczej agresywne, jest sens się więc bawić w takie połączenie?
 6. Mam nadzieję gdyż już ponad pół roku czekam na młode...
 7. Kurcze ale samica pod rządami takiego dużego samca by się przekształciła? Wczoraj dużo czytałem na ten temat, możliwe że samica ma jakieś opory ale nadal samicą jest. Wstrzymię się na razie od jakichkolwiek działań, poobserwuje. Dziś rano samiec schowany w kokosie, samica pod korzeniem (stale tam siedzi).
 8. Witam. Pytanie dosyć dziwne ale zadaje je nie do końca bezpodstawnie. Mianowicie, posiadam w akwarium kilka Gupików, 4 kiryski sterby, 4 otoski i parkę Kakadu właśnie. Jakieś 4 miesiące temu miałem ikrę, pilnowała ją samica (ok połowę mniejsza od samca) no i oczywiście samic. Nie udało się, ikrę pożarły, trudno. Od tamtego czasu samiec atakował samicę, napuszał się i "dziubał", ta chowała się. Prawie wcale jej nie widywałem, jedynie podczas karmienia i to gdzieś tam w gąszczu. Zdecydowałem się wymienić samca bo pewnie z tym jest "coś" nie tak skoro tak reaguje. No i tutaj się niestety zdziwiłem. Nowy samiec, mniejszy o ok 30% od poprzedniego, wiadomo trochę ogłupiony nowym miejscem wcale się nie zainteresował samicą. Mało tego, samica się zainteresowała nim, niestety nie w sposób jaki by mi odpowiadał. Puszy się i nawet go delikatnie skubie. Dostała kolorki delikatnie, lekko wyblaknięte na płetwach (niczym samiec) choć jest już dosyć wyrośnięta. Stąd właśnie moje pytanie. Jak? Czy to możliwe? Oczywiście będę obserwował jutro dalej, relację zdam.
 9. Witam was. Zakupiłem ok 10 dni temu 6 krewetek Amano, po wypuszczeniu ich do akwarium wszystkie wpłynęły na liście roślin wysokich w górnych partiach akwarium, praktycznie przy tafli wody. Czasami wystają z niej "czułki". Nawet jeśli próbuję je z tych liści zepchnąć i mi się to uda one od_razu wręcz panicznie płyną ku górze. Jedna weszła do kotnika by tam wylinieć. Co może być przyczyną takiego zachowania? Luna: Dbaj o pisownię.
 10. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  HAGEN AQUA-CLEAR 30 76-113L filtr KASKADOWY
 11. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  Mam 2 nowe rośliny i jak wiadomo zmiana wody i muszę kilka liści co jakiś czas wywalić, po za tym nie mam takich problemów, rośliny pięknie rosną. Mam akwa 72l (-kamyszki, korzenie itp) więc jakieś 60 jest wody, filtr Aquaclear z filtracją ok 1100l/h.
 12. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  Dzięki, dziś wyłowiłem pielęgniczkę i zauważyłem że prawe oko ma czerwone, i to dosyć mocno. Lewe jest całkiem normalne. To prawe się prawie świeci, jest soczyście czerwone.
 13. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  Muszę wypłukać gąbkę w filtrze. Filtr chodzi 24h/dobę.
 14. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  Nie mam innego akwarium tak że po restarcie ryby trafiły do zbiornika po ok 8h, nie było wtedy Pielęgniczek które trafiły do akwarium ok miesiąc temu. Testy firmy zoolek. Filtr czyszczony raz na tydzień w wodzie z akwarium pobranej podczas wymiany. Dziś wieczorem ponowie testy.
 15. infidel

  Wystraszony samiec Pielęgniczki kakadu?

  1.Akwarium zalane 25.06.2012 , pielęgniczki od ok miesiąca. 2. ph 7 azotany : 9mg/l fosforany: 1mg/l 3. temp. 25stC
×