Skocz do zawartości

Mała ryba ławicowa


Rabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam jakiejś małej ryby ławicowej, takiej która pływałaby w górnej części akwarium.

Mysle o Razborze Espei, około 50 sztuk, widziałem na wielu fotkach razbory klinowe i wygląda na to że zachowują się zupełnie inaczej niż takie neony. Razbory pływały razem i w górnej części akwarium.

Chyba że macie jakieś inne propozycje? Moje akwarium ma 490l. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz błąd w litrażu w 1 poście.

Neony też pływają razem, np neon zielony - tyle, że przy mocnym świetle są płochliwe i się chowają.

Pooglądaj sobie jeszcze różne bystrzyki - też ładnie wyglądają w ławicy.

Może małe tęczanki? będą się trzymać wyżej niż pozostałe.

Jakie inne ryby masz lub chcesz mieć oprócz ławicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, w pierwszym poscie zjadłem zero, a raczej klikłem nie ten klawisz ;p

Żadne inne ryby tam narazie nie pływają, dopiero zbieram obsadę. Będzie napewno duża ławica ryb przywających wysoko i jakieś mniej liczne przy dnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bystrzyk czarny i hokejówki jeszcze trzymają się wyżej.

Pozostałe raczej będą pływały po srodku.

Obejrzyj sobie jeszcze drobnoustki - one trzymają się wysoko.

No i zostają razbory różnego typu.

Perłowa jest fajna, ale nie wiem jak z jej dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ławica... Ławica.. hym... nie znam ławicy w górnej części akwarium, ale w górze pływają Szczupieńczyki Karłowate i gupiki, które mogą mieć na prawdę piękne kolory i mógłbyś kupić np. 15 samców bez samic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Dzisiaj pobiegam trochę po sklepach. Zrobię narazie tak, kupię 25 sztuk jakiejś drobnicy(pewnie narazie razbory, chyba że drogie będą), zobaczę jak pływają, a jak mi się nie spodoba to pójdą do mojego 200l, gdzie obecnie pustki w obsadzie (kilka neonek, 5 kilkuletnich dużych kosiarek, które pójdą do 500l i bojek).

Tak w ogóle to dzisiaj wieczorem, gdy się ściemni, planuję zrobić jakieś fotki 500ki, i założyć temat, gdzie będę się dzielił ze wszystkimi spostrzeżeniami dotyczącymi tego zbiornika. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...