Skocz do zawartości

WW


Bobix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zbieram info na temat biotopu białych wód. Czy ktoś wie coś na ten temat, lub miał doczynienia ? W internecie jest to dość ubogo opisane.

Myślałem o takiej obsadzie:

1+1 akara paskowana

6 kirysków panda

I może stado żałobniczek ?

Litraż to 63l.

I czy wie ktoś jak zrobić białe wody dosłownie ? Czy jest to konieczne, czy można odpuścić to sobie ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Czy naprawdę nikt nie ma więcej informacji nt WW ?

 

Sam jestem ciekaw, bo przy wybieraniu obsady do mojego nowego 240l (w planach na przełomie sierpnia i września) zorientowałem się, że w zasadzie wszystkie ryby są z WW, więc pomyślałem, że może jednak zrobię akwa biotopowe.

 

Jeśli ktoś mógłby mnie utwierdzić w przekonaniu że obsada będzie prawidłowa to byłbym wdzięczny, planuję:

 

4 x skalar

1+3 pielęgniczka kakadu

1+1 (lub 2+2) pielęgniczka ramireza - ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi czy pasują one do WW oraz w jednym z biorniku z kakadu

ok. 8 kirysek panda

myślałem jeszcze nad otoskami ? oraz jakąś małą ławicę - np. neon czarny ? lub coś innego, może jakiś zwinnik ?

 

Prosiłbym jeszcze o informacje nt roślinności, co najlepiej by pasowało i jest w miarę łatwe do zdobycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świetle tego artykułu: http://www.apisto.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=160:yciodajne-jak-mleko-biae-wody-ameryki-poudniowej&catid=7:typowe-biotopy&Itemid=11 chyba jednak nie masz racji...

 

ponadto jest tam wyraźnie napisane, że w amatorskich warunkach domowych śmiało można zrezygnować z "zamulania" wody gliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sobie teraz pomyślałem, to wydaje mi się że można uzyskać mechaniczny element WW pod paroma warunkami:

 

-odpowiednio intensywny nurt wody zapewniony przez montowane turbinki

-długie akwarium

-ściana roślin pierzastych przed wlotem do filtra biologicznego

-masa zwierząt dodatkowych takich jak ślimaki, krewety słodkowodne, i niektóre inne stawonogi.

-regularne zbieranie gliny, lub odwracanie kierunku działania instalacji.

 

Po prostu nie uzyskasz białej wody bez zapewnienia stałego utrzymania zawiesiny, choćbyś nie wiem jak się bardzo starał.

 

Jaki jest sens WW jeśli nie ma pierwszego W? W takiej sytuacji jest to CW, z resztą jak się przyjrzysz i porównasz gatunki, to są praktycznie te same.

 

 

EDIT

Mógłbyś pomyśleć nad ziemiojadami, bo użycie gliniastego podłoża załatwiłoby Ci zamulenie wody. Gorzej tylko z filtracją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dzięki Ci na zwrócenie uwagi na pierwsze W i jego zamianę na C :D

tym bardziej że z tego co się orientuję to CW ma bardziej twardą wodę, choć z tego co czytam to wszystkie gatunki jakie wymieniłem wyżej, doskonale powinny sobie radzić w lekko twardej wodzie (szczególnie ryby dostępne w handlu od pokoleń).

 

Czy ktoś może mi pomóc rozwiać wątpliwości dot. przebywania w jednym baniaku ramirezek i kakadu ? czy może lepiej od razu na starcie dać sobie spokój i wybrać tylko jedne z nich ?

 

Co do ławicy to rozważam jeszcze stadko zwinnika blehera, jak myślicie 20 szt będzie ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego na jakie kakadu trafisz. Mogą się zacząć panoszyć. W każdym razie nie wydaje mi się żeby kakadu i ramirezy w naturze się spotykały. Ramirezka występuje w kilku skupiskach w Wenezueli, kakadu bardziej zahacza o Peru. Jak biotop, to wydaje mi się, że nie ma sensu ich mieszać. Lepiej byłoby zdecydować się na jedne i doklądnie doczytać o danym środowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...