Skocz do zawartości

Mętna woda po wymianie wody.


kubix551
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z akwarium kilka dni po wymianie wody i czyszczeniu filtra woda zrobił się całkowicie zielona. Filter był czyszczony już dwa razy lecz nic to nie daje . Stan wody utrzymuje się już około tygodnia . Akwarium ma pojemność 112l.

Ryby w akwarium to :

Płaskoboki 6

Glonojady 3

Bojownik 2

Górami 1

Kirysy 3

Gupiki 2

 

Proszę pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...

Nigdy, ale to nigdy nie wymienia się w akwarium całej wody.

To może być powodem jej zakwitu na zielono.

Akwarium powinno stać na samym początku conajmniej 2 tygodni bez rybek z włączonym filtrem.

Raz w tygodniu wymienia się 20% wody z akwarium.

Sztuczne rośliny mogą psuć wodę.

W jakiej wodzie myjesz filtr?

Czy woda była odstana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z wodą w akwarium.Wiec tak akwarium ma 112L mam dwa filtry z wkładem węglowym roślinki w akwarium okolo 50 ryb ale malych typ pawie oczka,neonki,2 glonojady,4 kiryski i mieczyki akwarium mam rok czasu.Moj problem jest taki,że zawsze woda byla krystalicznie czysta,a od momenty przeprowadzki i zmiany podloza (male kamyczki) na żwirek akwarystyczny 1mm zrobiła się woda biala jak mleko,robie podmiany wody raz w tyg 10% tak mi doradzono nie przekarmiam ryb,nie zostaje jedzenia za dnie,rybki normalnie sie rozmnazaja,robilem testy azotany wyszło 40,a ph wody 7 nie wiem co robic martwie sie ze rybki mi padna pomocy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak było plukane kilkakrotnie a raz nawet wrzatkiem,wode wlewam zawsze werzem do akwarium zeby dno sie nie unosilo,tak filtry chodza non stop bez przerwy a dodatkowo jeszcze mam taka kurtyne napowietrzajaca na tylnej scianie jeden z filtrow ma deszczownice,a drugi zwykle babelki filtry firmy hailea HL-BT 700 do akwarium do 250L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...