Skocz do zawartości

Szkoła ponadgimnazjalna, Technikum Elektroniczne.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ktoś z Was przechodził taki wybór i może mi podpowiedzieć.

Temat zakładam "na szybko" ponieważ już jutro się kończy nabór do szkoły i jeszcze dzisiaj oraz jutro mam możliwość zmiany profilu poprzez internet dlatego też chciałbym się wam dopytać o kilka kwestii.

 

Więc tak: na podaniu wpisałem jako 1. Technik Elektronik, jako 2 Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (nowy profil) i jako 3 Technik Budownictwa.

 

Co myślicie o Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej? Czy są jakieś szanse o dobrze płatną pracę czy lepiej przestawić sobie na 2 miejsce Technikum Budowlane?

 

W przyszłości planuję iść na studia więc najlepiej by było jak bym się dostał na Elektronikę ale różnie to w życiu jest.

Obecnie na elektronikę w mojej szkole jest 30 osób na 16 miejsc więc na pewno ktoś odpadnie i co sądzicie czy przy średniej ok. 4,4 w najgorszym wypadku lub 4,6 w najlepszym oraz z połową punktów lub może trochę więcej są szanse abym znalazł się w pierwszej szesnastce na profil Elektroniczny?

 

Z góry dzięki za szybką odpowiedź.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej? Czy są jakieś szanse o dobrze płatną pracę

Szansa jest zawsze, ale bez studiów w tym kierunku, w takiej branży, raczej niewielka.

Bez inżyniera wątpię żeby ktokolwiek zatrudnił Cię do dużych projektów podczas budowy siłowni wiatrowych, lub elektrowni wodnych. Są firmy zajmujące się instalacją paneli słonecznych na firmach/prywatnych domach, ale jest to raczej mały rynek w Polsce, a jeżeli kogoś mieli by przyjmować - to po studiach, albo za niewielkie pieniądze. Co najwyżej w jakiejś spalarni biomasy/odpadów...ale to chyba nie jest Twoja praca marzeń. ;)

 

Jak masz iść na studia elektroniczne i w tym widzisz się w przyszłości, to szkoda czasu na inne kierunki. Moim zdaniem powinieneś się teraz dostać na elektronikę. Dlaczego nie złożyłeś wszystkich trzech podań na ten właśnie kierunek w różnych szkołach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz iść na studia elektroniczne i w tym widzisz się w przyszłości, to szkoda czasu na inne kierunki. Moim zdaniem powinieneś się teraz dostać na elektronikę. Dlaczego nie złożyłeś wszystkich trzech podań na ten właśnie kierunek w różnych szkołach?

Nie złożyłem w innych szkołach ponieważ najbliższa jest 50km ode mnie a mieszkanie w internacie nie widzi mi się.

 

Czy dostał się już ktoś na elektronika i jakie +/- są wymagania aby się dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostał się już ktoś na elektronika i jakie +/- są wymagania aby się dostać?

Wymagania żeby się dostać są zależne od konkretnej szkoły i konkretnych kandydatów. 16 miejsc, 16 najlepszych minus osoby które idą gdzie indziej. To pytanie nie do nas. :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcji: bez studiów, lepsze perspektywy po budowlance. Choć to też nie blokuje Ci innej drogi. Mam znajomego po takim technikum, który poszedł później do 2 letniej szkoły...masażu i z tym wiąże swoją przyszłość. :D

 

W opcji: studia elektroniczne, oba technika nie dadzą Ci jakiś super dobrych podstaw, lepszych niż LO mat-fiz. Z energii odnawialnej, będziesz miał trochę lepsze podstawy z fizyki. Zakres matematyki w technikach, niezależnie od profilu jest podobny i robiony głównie pod maturę. Po tech. elektronicznym idąc na studia elektroniczne byłoby Ci dużo łatwiej. Mam porównanie jak chodzi o informatykę na sobie i osobach np. po LO. Zdarzało mi się już naprawiać komputery studentom z roku...

 

Co do samego dostania się, kwestia tylko tego jakie wyniki ma reszta. Orientacyjnie nie da się stwierdzić, choć myślę że raczej się dostaniesz. Jak ja szukałem technikum, złożyłem papiery na informatyka w 3 różnych szkołach, miałem gorszą średnią [ale testy bardzo dobre] i dostałem się wszędzie. Licz że każdy w miarę inteligentny człowiek wykorzystał wszystkie 3 szanse i dużo miejsc się zwolni. Kwestia jeszcze samej ilości szkół w pobliżu, bo jeżeli to jedyny zespól szkół technicznych w promieniu 50km, to może być różnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w planach iść na informatykę ale stwierdziłem, że może i to lubię ale nie chcę z tym wiązać przyszłości. Elektroniką interesuje się już bardzo długo i podoba mi się to więc chciałbym to robić.

Jak się dostanę to będzie świetlenie tylko właśnie myślę sobie nad tymi energii odnawialnej i budowlance bo po budowlance i studniach zawsze się można gdzieś wkręcić do jakiejś większej firmy, a po tym energii odnawialnej to nie bardzo wiem czy w Polsce są firmy, które Ciebie zatrudnią i w tym cały problem.

 

W chwili obecnej mam tak:

1. Elektronika

2. Energia odnawialna

3. Budowlanka

 

I chciałbym zamienić 2 z 3 ponieważ uważam, że po budowlance większe możliwości i jeśli ktoś był na budowlance to proszę o wypowiedzenie się czy opłaca się bo jeszcze do jutra mam możliwość zmiany a już po jutrze nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...