Skocz do zawartości

Akwarium 250l


edek123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od pewnego czasu walczę z glonami w akwarium, ale nie o to chodzi. Mam 10 neonków, 3 bocje wspaniałe(wiem że stadne i troche małe akwa mój błąd), 6 danio(stadne, po opanowaniu glonów dokupie), 6 piskorków. Mam zamiar dokupić 6 otosków jako ekipe sprzątającą żeby mi coś wcinało glony ;) I czy do tego zestawu mogę dokupić krewetje amano albo red chery (chodzi o walkę z glonami). Tylko nie wiem czy te krewetki nie zostaną zjedzone przez taką ekipe ;) Proszę o odpowiedź i jak coś to jaką ilośc kupi9ć krewetek?

 

nemo130: Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od pewnego czasu walczę z glonami w akwarium, ale nie o to chodzi

żeby mi coś wcinało glony I czy do tego zestawu mogę dokupić krewetje amano albo red chery (chodzi o walkę z glonami).

To w końcu chodzi o walkę z glonami ? czy nie? ;) Co do krewetek - krewetki dla bocji to dobry posiłek :) Na pewno dadzą radę :)

A co do walki z glonami - zasadniczo to kwestie właściwego oświetlenia , filtracji , podłoża i nawożenia a nie posiadania lub nie krewetek. Owszem pałaszują glony i pomogą się ich pozbyć ale żeby ogołociły takie zaglonione akwarium do łysa musiałoby ich być setki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowie się ktoś kto miał zestaw bocje wspaniałe i amano albo inne krewetki;) Ogólnie to krewetki mi sie bardzo podobają a widziałem w sklepie takie amano około 2 cm. Moje bocje mają dopiero około 3cm także może nie zjadłyby krewetek? Po prostu zanim bocje by urosły, krewetki też by podrosły chyba trochę ;) Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z piskorzowatymi jest ten problem, że zeżrą wszystko co jest do zżarcia.. Dodatkowo żerują często "klikając", czyli robiąc w pyszczkach podciśnienie. Wystarczające żeby wyssać ślimaka z muszelki. Jak na moje to podciśnienie wystarczy do rozbicia pancerzyka krewetek, więc nie wydaje mi się to jakimś super pomysłem. Jak nie teraz, to jak urosną.

 

Masz straszny międzykontynentalny bajzel w obsadzie. Na Twoim miejscu ograniczyłbym się do jednego kontynentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...