Skocz do zawartości

PILNE - MOLINEZJA


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowy i mam problem.

Mój zbiornik i problem:

Około 110l

Akwarium zostało założone 24 grudnia 2011 Nie dojrzewało ale wlałem trochę wody ze starego akwarium.

Aquael MidiKani - włączony cały czas

5 dużych molinezji, 1 malutka, 6 tetra colo, 1 zbrojnik xxx

Sztuczne rośliny

napowietrzanie, grzałka

 

Jakiś pokarm Sera albo/ Tropical ( raczej sera wzmacniający wzrost i ubarwienie ryb)

około 26*C

Od nie dawna podmiany co 1 tydzień często z odmulaniem (zdarzyło się że raz na 2 tyg, ale wcześniej zrobiłem troszeczkę większą) Raz tylko czyściłem filtr po około 1,5 miesiąca ( od nie dawna go mam)

Molinezja cała czarna (tylko jedna jest taka) ma postrzępioną płetwę ogonową i wydawało mi się, że ma ona trochę większe oczy. Wydaje mi się, że ogon ją unosi i cały czas musi stawiać temu opór.

W zachowaniu jakiś poważniejszych zmian nie widzę.

 

 

Zdjęcia: Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Link do filmiku o molinezji: Filmik

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z tego czo wyczytałem jest to martwica płetw. Przygotowałem już mały zbiornik tylko mam pytanie czy muszę coś jeszcze dolać do tego zbiornika oprócz leku? (Chodzi mi o sól)

 

Trufl: Kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniemy dopasowywać choroby do tych objawów proponuje zobaczyć czy nic jej nie atakuje. Bo pleśniawka nie postępowałaby tak szybko. A problemy z równowaga wskazuja na uszkodzenie linii bocznej. Proponuje płyn tropical-healthosan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to bardziej wygląda na uszkodzenie mechaniczne.

Jak wyglądają u Ciebie podmianki wody?

Sztuczne roślinki mogą kaleczyć ryby i zanieczyszczać wodę.

Dokup małowymagające, żywe rośliny są one potrzebne w wodzie aby akwarium mogło osiągnąć stabilizację.

Rośliny zużywają wiele substancji które szkodzą rybom - takie duże uproszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...