Skocz do zawartości

Mętna, biaława woda


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

Przeprowadzałam swoje rybki do większego akwarium z ok160l na 250l, tuż po zalaniu w nowym akwarium woda stała się mętna, biaława. Używam filtra wewnętrznego, podłoże to biały drobniutki piasek, na wierzchu posypany grubszy żwirek, zasadzonych mam kilka roślinek różnych gatunków, woda odstała 5 dni i nadal sie nie wyklarowała, dodałam wybielacz do wody który zgodnie z opisem miał wyklarować wode, ale nie było żadnego efektu. Dałam również sól akwarystyczną niebieską, część wody (ok30%)pochodzi ze starego akwarium, gdzie nie miałam takich ani innych problemów. Proszę o pomoc. Co mogę zrobić aby woda się wyklarowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie płukałam piaseczek i żwirek, większych kamieni ani muszli nie mam. Dwa dni temu do wody dodałam bactosan w kapsułce, czy pomoże w dojrzewaniu wody? Po jakim czasie woda powinna sie wyklarować, żebym nie musiała sie martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda musi dojrzewać 2- 3 tygodnie. Po paru dniach wszystko upadnie, woda będzie czysta, aczkolwiek powinna być 9;

Za szybko wpuszczone ryby, mogą być teraz problemy. Woda musi dojrzeć, bez ryb. Same 30% starej wody to zdecydowanie za mało.

Do tego drobny piasek może potęgować mleko w akwarium. Ryby, także mogą brudzić tak wodę (przez ten piasek), ten piasek, to zły wybór. Proponuję zacząć z akwarium od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobny piasek wzięłam z myślą o lepszym ukorzenieniu roślinek i jest on pokryty grubszym żwirkiem tak aby rybki nie mogły go mieszać (3 cm drobny na spodzie i 2 cm grubszy z wierzchu). Nie mam możliwości zaczynania od nowa ponadto nie miałabym gdzie przenieść rybek :( Kochani specjaliści w zoologicznym mówili jedynie że woda musi odstać dwa dni. U mnie sama woda z podłożem stała cztery dni i potem jeszcze dzięń z roślinkami. Naprawde nic z tego nie bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mętna woda zniknie po kilku dniach. A jeżeli już wpuściłeś ryby to możesz mieć problem.

Powiedział co wiedział ;) .

Cykl azotowy może znacznie wpłynąć na ryby,szczególnie w początkowych fazach dojrzewania zbiornika.

Oddaj,przenieś te ryby,każda opcja jest lepsza niż zostawienie ich w tym akwarium.Akwarium musi dojrzewać bez ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadź te ryby z powrotem do dojrzałego akwarium i to koniecznie.Ryb nie wpuszcza się tak szybko do akwarium.Zachorują,zdechną raczej.

A tak wgl.dlaczego je przeprowadzasz?

Bactosan nie pomoże w dojrzewaniu akwarium,lepiej jest wrzucić zamrożoną kostkę pokarmu.

Jeśli masz Dyskowce to popieram wypowiedź kolegi. Wszystko zależy do gatunków jakie tam trzymasz. Kiedy byłem mały, miałem akwarium około 60L, Nie było dostępu do informacji jak teraz. Wodę wymieniałem w akwarium co 2 miesiące. Całość, bo się nie znałem, chciałem mieć rybki:-) jak koledzy. Miałem parę gupików, skalara, neonki i kardynałki, pewnie nie były zbyt szczęśliwe, ale żyły bardzo długo i nie chorowały. Może dziwne ale prawdziwe. Jeśli nie masz możliwości restartu, to chyba na ryzyko musisz dać czas czasowi. Jeśli woda będzie coraz gorsza, wtedy nie będziesz mieć wyboru. A jeśli będzie ok, to będzie ok;-)

 

EDIT:

 

Chyba to lepsze od trzymania ryb w misce przez 3 tygodnie

 

Edytuj posty. // lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę. że co najmniej, nie przemyślałaś swoich zakupów.

7 sztuk neona w takim akwa, mizernie wygląda, lepiej kupić większe stadko.

Sumik rekini... jak podrośnie to pewnie nie będziesz miała innych ryb...

kirysy ryby stadne.

Do tego, jeżeli wszystkie miecze, gupiki i molki zaczną się rozmnażać, to zrobi się na prawdę ciasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieczyki, moli, gupiki i noeonki miałam w tym starym akwa i w tych warunkach przeżyła mi jedna nowo narodzona moli, reszta najprawdopodobniej została zjedzona przez reszte rybek, ponieważ nie wsadzałam kotnych żyworódek do kotnika ( raz odosobniłam gpiczke ale małe jak tylko podrosły oddałam). Mógłbyś mi cos podpowiedzieć o platydorasie, w niektórych atlasach nazywanym kirysem żółtopasym? Całymi dniami siedzi w kryjówce, jedynie późnym wieczorem wypływa, opływa akwa i chowa sie spowrotem, wygląda zdrowo i dużo urósł od kiedy go mam tylko od początku przy każdym wyławianiu z wody, (nawet w zoologicznym przy kupnie) tak dziwnie charcze, to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie akwarium najprawdopodobniej doszło do pojawienia się pierwotniaków(jeśli woda nie była ze starego zbiornika). Możesz kupić płyn na pierwotniaki, ale jeśli woda dojrzeje to problem powinien ustąpić. Nie wpuszczaj ryb aż się nie wyklaruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...