Skocz do zawartości

Szafka pod akwarium 375L


Tomekrybka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) po wielu przemyśleniach nadchodzi nieubłaganie czas na postawienie nowego akwa 150x50x50. Szafkę chcę zrobić sam tak dla świętego spokoju i dlatego że mam z czego ;) . Podstawą ma być metalowy szkielet, i tutaj właśnie moje pytanie- posiadam trochę profili metalowych o wymiarach 3cm x 2cm i czy będzie to wystarczająca grubość? A może lepiej zrobić z czegoś grubszego? Odpowiedź typu raczej powinno wytrzymać nie jest dla mnie satysfakcjonująca więc jeśli uważacie że jest chociaż cień szansy że może się to wszystko poskładać to będę wdzięczny jeśli napiszecie mi to teraz :D Jeżeli profile są zbyt cienkie to jakie ewentualnie powinienem dać żebym miał 100% pewności że nie zastane powodzi w domu?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) po wielu przemyśleniach nadchodzi nieubłaganie czas na postawienie nowego akwa 150x50x50. Szafkę chcę zrobić sam tak dla świętego spokoju i dlatego że mam z czego ;) . Podstawą ma być metalowy szkielet, i tutaj właśnie moje pytanie- posiadam trochę profili metalowych o wymiarach 3cm x 2cm i czy będzie to wystarczająca grubość? A może lepiej zrobić z czegoś grubszego? Odpowiedź typu raczej powinno wytrzymać nie jest dla mnie satysfakcjonująca więc jeśli uważacie że jest chociaż cień szansy że może się to wszystko poskładać to będę wdzięczny jeśli napiszecie mi to teraz :D Jeżeli profile są zbyt cienkie to jakie ewentualnie powinienem dać żebym miał 100% pewności że nie zastane powodzi w domu?

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

 

Radze użyć profili 4,5x4,5 oraz płaskowników 4cm jako usztywnienie i kątowników 3> cm myślę ze spokojnie przy takim obciążeniu wystarczy lepiej zrobić solidniejsze z zapasem wytrzymałości niż potem się martwić, z opisanych materiałów mam zrobiony własny stelaż pod 300L i nie zauważyłem żadnego minimalnego zniekształcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będzie obita, ale chodzi mi o profile które nawet jakbym niczym ich nie obił (wzmocnił) to i tak wytrzymają. Budowa samej szafki będzie trochę skomplikowana więc obicie potrwa ale sam stelaż z akwarium chcę żeby stały już prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...