Skocz do zawartości

Szafka pod 250l (plyta osb + panele podlogowe).


AyGo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdjęcia miałlem dodać już dawno, ale ze nie było czasu, ani materiałów, dopiero teraz dałem rady choć większa polowe zdziałać.

 

O to szkielet szafki oklejony panelami podłogowymi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Koszt:

płyta osb: +/- 100 zł

panele: w moim przypadku 40 zł m2 (wystarczy jeszcze na pokrywę)

wkręty śruby: ok. 10 zł

klej do parkietów 2 kg: 30 zł

 

W tej chwili razem jakieś 150 zł, później dojdą zawiasy i kosmetyka:)

 

Jeszcze zostało okleić narożniki panelowe, zrobić drzwiczki, a właściwie to uchylna klapę na cały przód oraz powycinać z tylu otwory na kable itp (kosmetyka)

 

Do tego, po zakupie szkła, będzie zrobiona pokrywa z tych samych paneli podłogowych (w pokoju podłogę mam również z tych paneli) co mam nadzieje da fajny efekt wtopienia się kompletnego już zestawu akwariowego z pokojem.

 

Mile widziane komentarze i opinie (krytyka jak i pochwała;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu jest sklejka (zapomnialem dodac), gdyby byla plyta to szafka by byla ciezsza od akwa a i tak swoje juz warzy.

Od razu pilśnie mogłeś dać...

 

Szafka nie byłaby cieższa od akwa, a nawet jeśli, to jaki w tym problem?

 

Ja bym się bał postawić akwa na nie wzmocnionej szafce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mogę dołożyć tylne wzmocnienie, muszę tylko wykombinować jakiś kawal płyty, chociaż z ta sklejka na boki ani drgnie, sprawdzałem dość konkretnie, bardziej przód byle niestabilny, dlatego dodałem to przednie czoło od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 płyta cala osb mi poszła na ta szafkę. Elementy poskręcałem śrubami do mebli kuchennych (takie na imbusa;), nie pamiętam jak się nazywają) oraz połapałlem wkrętami do drewna.

 

PS: raczej nie będę z nią spacerował po domu jeśli chodzi o noszenie, a chciałem mieć stabilną podstawę:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...