Jump to content

Helikopter zdalnie sterowany.


Recommended Posts

Witam.

Czy zna się ktoś na modelach zdalnie sterowanych śmigłowców?

 

Szukam czegoś w miarę dobrego, jedno wirnikowego z możliwością latania do góry nogami z apką 2,4 gHz. :D

 

Jak macie coś do polecenia to z góry dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Latałeś już? Jeśli wcześniej nie miałeś styczności z helikami rc to w 3d się na początek nie pakuj. Do twoich wymagań heliki standardowe klasy 450, na początek przygody lama v3 lub v4. Nauczy cię podstaw( używaną polecam), po miesiącu, dwóch kupujesz symulator, ćwiczysz tam loty, potem kupujesz dopiero porządnego helika, ale wiesz, że to koszty około 1500 zł MINIMUM? + jeden błędny ruch i połowa części do wymiany ( łopaty, flybar, cały ogon i inne sprzęty)

 

P.S. jakby co w profilu moim masz gg, a po więcej informacji możesz się udać tu : pfmrc.eu lub do mnie ;p

 

Dulle/// Pisownia

Link to comment
Share on other sites

Ja mam czołg Rc fajna zabawka, strzela, dymi, dobrze po terenie jeździ ;).

 

ps. Wiem iż pytasz o helikopter, ale są też inne zabawki Rc. ;)

 

Trufl: Spam, co na dokładkę sam wiesz

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zależy od umiejętności i od kasy. Np. Na początek proponuje najprostszy do 150 zł z którym wyjdziesz sobie na pole i coś poćwiczysz. Od razu ci mówię abyś sobie zapasowe śmigła kupił. A tak jeszcze od mnie to sterowanie helikopterem jest trudne i mówie to z własnego doświadczenia:)

Link to comment
Share on other sites

Kontakt z helikopterem miałem tzn. posiadam taki za 100zł lecz jest to seryjna tandeta bo nie dość, że nie da się latać na dworze bo co chwile go znosi jak lekko zawieje to sterowany jest za pomocą podczerwieni i max. odległość to +/- 10 m więc to pozostawia wiele do życzenia.

Nie szukam modelu za 1,5 tyś lecz coś jak najtańszego lecz aby szło coś zrobić w przypadku zajechania się silników (nie musi byś model dla którego są dedykowane silniki zamienne lecz taki co wejdzie np. każdy silnik do klasy 450)

Chciałbym jedno wirnikowy ponieważ mam dwu wirnikowego i jest tak, że lata tylko przód, tył, prawo,lewo, góra, dół, a mi by zależało na tym aby można jeszcze latać do góry nogami.

Chciałem kupić Lame lecz wszystko z jednym wirnikiem.

6ch apka starczy czy więcej do jedno wirnikowego musi być?

Dzięki za propozycję z czołgiem lecz posiadałem samochód, łódź, a teraz chciałbym się pobawić helikopterem.

 

PS. Najlepiej jak apka by była na 2,4 GHz.

Link to comment
Share on other sites

Atreyu, smartfona podniesie ( standardowy helikopter klasy 450). S'sayan, helikopter jedno wirnikowy, wiesz na co się pchasz? Na początku itak go nawet nie odwrócisz na plecy, lecz będziesz starał się go nie rozbić, on jest tak czuły że masakra ( mowa o 3d). Lama wydaję się słaba, ale masz już możliwość sterowania jej poprzez dwa serwomechanizmy, a co za tym idzie przechyłów i realne sterowanie. Nauczysz się nią latać porządnie i wtedy zainwestuj w taki helikopter: http://allegro.pl/smiglowiec-rc-hk-450- ... 27662.html to oczywiście przykład, lub sam helikopter, 3 serwa do sterowania tarczą ( mikro), jedno serwo super szybkie cyfrowe (ogon), żyroskop, pakiety, ładowarkę (wspomniałeś, że miałeś samochód i łódź, jeśli masz na myśli profesjonalne modele to zapewne już ją posiadasz, lub masz na jej temat wiedzę), nadajnik i odbiornik ( polecam turnigy 9x, jedna z tańszych, a bardzo dobra, do niedawna używałem hitec optic 6, ale przeszedłem właśnie na tą aparaturę, tańsza, więcej kanałów i możliwości). Dobrą propozycją jest takie coś: http://allegro.pl/walkera-cb100-4g3-nad ... 29524.html małe, jak spadnie się nie rozwali od razu. a miałbyś pokaz jak wygląda latanie helikami porządnymi, te za 100 zł same stoją w miejscu.

 

P.S. jeśli zdecydujesz się na helikopter duży (kl.450) to zostaw sobie zapas min. 600 zł na części, bo bez symulatora moment wszystkie rozwalisz.

Link to comment
Share on other sites

Heh tu zostaw 600zł, tu kup za 600zł i razem wychodzi 1200zł. Mi chodzi o jakiś tani jedno wirnikowy samolocik na sam początek.

 

Myślałem jeszcze o tej Lamie tylko nie wiem czy V3/V4.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jeden wirnik to o małej kwocie zapomnij, masz jeszcze honney king czy jakos tak, 3d raczej tym nie pokrecisz, 1 wirnik masz, więcej przestoi w warsztacie niż polatasz. Serio mówię, zainwestuj w lamę v3 używaną ( szkoda kasy na nową, a v3 ze wględu na nienaruszone orczyki które w przyszłości pozwolą zwiększyć Ci "drapiezność" modelu). A dopiero potem pomyślisz nad czymś pożądniejszym.

Link to comment
Share on other sites

Oskar a powiedz mi czy lama V4 różni się od V3 tylko tym, że jest bardziej "plastikowa" czy czymś jeszcze.

 

Szczerze to nie bardzo się na tym znam więc jak byś mógł to mam szukać używanego seryjnego śmigłowca czy po jakimś tuningu?

Oryginalnie lamy mają bez szczotkowe silniki?

 

Czy lama V3 za 250zł różni się od tej za prawie 400zł?

Link to comment
Share on other sites

Lama v4 jest plastikowa i ma poucinane drążki serwa więc kupuj v3. Silniki mają szczotkowe, najlepiej po tuningu, ale bez też sobie swietnie polatasz. Lama v3 za 250 zł NOWA to jest zapewne podróbka, szukaj oryginalnej z firmy E-SKY, inne to są zwykłe zabawki ze sterowaniem jak ta twoja na podczerwień.

 

Dość ciekawe propozycje:

http://allegro.pl/helikopter-dwuwirniko ... 23215.html

 

http://allegro.pl/helikopter-e-sky-lama ... 47703.html

 

z czego ta druga najlepsza ( masz stuningowaną, więc jeśli do 200, nawet 250 zł byś ją wyrwał byłoby ok)

Link to comment
Share on other sites

Łukasz, a ty czym się zajmujesz?

Ja czym się zajmuje? Nauką:P

A tak na serio to bawiłem się modelarstwem przez 3 lata jak b.dobrze funkcjonowała u nas modelarnia na wiosce. Dwa lata temu po wakacjach niestety nie wznowili nam zajęć i tak moje hobby zamarło. Na RC się trochę znam, nawet w garażu leży niedokończony model spalinowy (ktoś chce kupić?), i dlatego coś jeszcze pamiętam. Ale na wakacje planuje sobie jakiś szybowiec sprawić i aparaturke bo zawsze one mnie fascynowały z modelarstwa.

Link to comment
Share on other sites

Więc byłem w sklepie modelarskim o do mojej granicy cenowej nadawała by się Lama V3 lub jak bym trochę dołożył to Big Lama.

Co o nich myślicie? Warto dopłacić do Big, a dodam, że chciałbym polatać głównie na dworze.

Link to comment
Share on other sites

Ja latałem jakimś szybowcem, za kilka tysi.... niezły bajer i też mnie to wciągnęło. Gościa nawet nie znam, ale wiem, że miał droższe i większe modele (rozpiętość 180 cm, którym latałem), jednak, cena.... Wiele tutaj do życzenia.

Co takiego jest lepszego w śmigłowcu? Oprócz tego, że na podwórku można polatać, bo szybowcem, to jednak trzeba mieć pas do lądowania na polu :D szczególnie na początku.

Link to comment
Share on other sites

Z miejscem na lądowanie to nie problem ponieważ naprzeciwko mnie działkę ma wuja i jest taki długi i szeroki pas trawy więc nie ma problemu.

 

Są w sprzedaży modele samolotów konstruowane podobnie jak lama tzn. tania i w miarę dobrze wykonana i czy modele samolotów są tańsze od helikopterów?

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem doczynienia z 390cm rozp. latało się świetnie. Ale ta cena.. Heli od samolotu różni się tym kto co woli. na samolot musisz mieć przestrzeń wolna od linii wysokiego napięcia i innych elementów.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...