Skocz do zawartości

świetlówka


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam taki problem że standardowo w pokrywie mam swietlówkę zintegrowaną polux 5W z trzonkiem E14 i 2700K daje ona żółtawe światło a chciałbym świetlówkę zintegrowaną z takim trzonkiem ale żeby dawała białe światło. Mój zbiornik to 35 litrów. Możecie doradzić jakaś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwintem E14 może być ciężko, bo sama kiedyś takiej szukałam. Jeśli możesz to zmień gwint na E27 (robota na 10min a koszt ok.3zł). Wtedy polecam wycieczkę do castoramy i tam kupisz świetlówkę energooszczędną E27 15W 6400K za ok.9zł. Przy takiej świetlówce świetnie rosną rośliny i ryby lepiej wyglądają. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gwintem E14 może być ciężko, bo sama kiedyś takiej szukałam. Jeśli możesz to zmień gwint na E27 (robota na 10min a koszt ok.3zł). Wtedy polecam wycieczkę do castoramy i tam kupisz świetlówkę energooszczędną E27 15W 6400K za ok.9zł. Przy takiej świetlówce świetnie rosną rośliny i ryby lepiej wyglądają. Pozdr

problem taki że nie bardzo jestem w stanie wykręcić tą oprawkę :( niby sie kręci ale za chiny nie chce wyjść :( a na chama też nie chce ciągnąć żeby nie schrzanić całości ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie nacięłam lekko część pokrywy w której był ten gwint (wewnętrzna obudowa gwintu). Wymieniłam go na E27 i uszczelniłam taśmą izolacyjną.

jak nie znajdę to wyjścia nie będzie :) a te 6400K białe światło? Chodzi mi o kolor podobny jak mają w akwariach sklepowych :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ta sama barwa jak w większości akwa w zoologach. 6400K to światło białe chłodne, często nazywane daylight. Jeśli znajdziesz świetlówkę o barwie 6500K będzie jeszcze lepiej :) Najważniejsze, żebyś kupił 15W, maksymalnie 18W.

ok dzięki za pomoc :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...