Skocz do zawartości

Kilka pytań dotyczących założenia akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

podłoże nie jest najważniejsze,wręcz przeciwnie to najmniej ważny czynnik

No proszę...człowieku co ty wypisujesz? Gdzieś Ty to wyczytał że takie historie tworzysz? Jeśli facet chce mieć rośliny posadzone do podłoża i to z potężnym systemem korzeniowym a Ty mu piszesz ze podłoże to najmniej ważny czynnik to sorry - mnie ręce opadają! Powodzenia :lol:
Szanuję Łoren, że jesteś absolutnym expertem od roślin, ale bez dobrego podłoża nie koniecznie jesteś na straconej pozycji. Jednak masz rację co do roślin z dużym systemem korzeniowym,np. kryptokoryny, bez żyznego podłoża widuję u nich mocne braki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też mam problem z podłożem, bo mam dwa żwirki biały (gruby) i czarny (może 5-10mm), chciałbym sam czarny. Jak sądzicie czy 2.5cm to bedzie dość jeżeli dam pod niego żyzny podkład? Ktoś tu napisał, że może to być ziemia, taka zwykła np. do kwiatków się nada?

 

Edit: Zbiornik 60x30x30 i akwarium chciałbym roślinne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę że nie można utrzymać roślin w akwarium bez zasobnego podłoża - można - ja też kiedyś tak miałem ale wystarczy zrobić prosty eksperyment jeśli już ktoś nie dowierza - w jednym akwarium zrób na połowie podłoże zasobne a na drugiej połowie sam żwirek posadź dokładnie takie same rośliny - dla przykładu blixe - nawozimy tak samo , oświetlenie takie samo tylko podłoże inne - gwarantuję że posadzona w samym żwirku nie przeżyje.

Dlaczego piszę że jednak warto zrobić podłoże zasobne? Wszystko wskazuje na to że obecne warunki jakimi dysponuje kolega Imzdx wykluczają nawożenie słupa wody - oświetlenie 15W ! Więc warunki pod typowe akwarium LT - Nie można więc przy tym poziomie oświetlenia proponować dodatkowo jałowego podłoża - zasobne podłoże w akwarium LT to podstawa i niezależnie od tego czy ktoś się ze mną zgadza czy też nie fakt pozostaje faktem.Można zasięgnąć wiedzy z prac K.Rataja i D.Walstad którzy są światowymi autorytetami w dziedzinie upraw roślin akwariowych i wodnych - ich prace na pewno potwierdza to co napisałem wcześniej. A co do utrzymania roślin w jałowym podłożu - tak ale w akwarium HT przy pełnym nawożeniu słupa wody i instalacji CO2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...