Skocz do zawartości

200L Nowy Biotop


MaroPogrom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na forum jestem nowy, akwarystyką zajmuję się około 4 lata.

Mam akwarium 200L [100x40x50], biotop Malawi, lecz chciałbym go zmienić.

Mam 500zł na tą inwestycję i nie chcę tych pieniędzy rozwalić a potem żałować.

Jeśli możecie powiedźcie co mam dokupić, jaka obsada itd. Interesuje mnie Azja, Ameryka Południowa np. BW.

Stan techniczny:

-Szkło V= 200l

-Pokrywa Diversa, jedna świetlówka standardowa, która była w pokrywie

-filtr wewnętrzny fan 3

-filtr zewnętrzny aqua silent 3/ chcę zmienić na mocniejszy = mile widziane sugestie (do 300zł )

-czyścik magnetyczny, pompki itd

- jakieś 40kg piasku, kamienie

 

Co do ryb to pyszczaki mam zamiar sprzedać - może coś do puli jeszcze wpadnie :)

 

Będę wdzięczny za porady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo małych, mało dużych.. Jak byś to chciał wstępnie ugryźć?

 

Filtr Aquael MultiKani jest ciekawym rozwiązaniem, chociaż nie znam jeszcze opinii na jego temat. W każdym razie chodzi o to że kupujesz jeden moduł, a całość można rozbudować szeregowo lub równolegle do max 8 modułów. Producent twierdzi że 8 modułów bez problemu obsłuży bardzo duże akwaria. Jeden moduł to jakieś 110 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo małych, mało dużych.. Jak byś to chciał wstępnie ugryźć?

 

Filtr Aquael MultiKani jest ciekawym rozwiązaniem, chociaż nie znam jeszcze opinii na jego temat. W każdym razie chodzi o to że kupujesz jeden moduł, a całość można rozbudować szeregowo lub równolegle do max 8 modułów. Producent twierdzi że 8 modułów bez problemu obsłuży bardzo duże akwaria. Jeden moduł to jakieś 110 zł.

 

Moduł z pompą kosztuje około 110zł, a dalsze moduły około 30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kilka większych no i drobnicę, nie 3 wielkie po całym akwa pływają :)

 

Co do filtrów to takie znalazłem:

- http://www.krakvet.pl/aqua-unimax-filtr-zewnetrzny-kanistrowy-650lh-p-7937.html

- http://www.krakvet.pl/aquaszut-filtr-zewnetrzny-aqua-silent-akwariow-pojemnosci-150250l-p-15701.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...