Skocz do zawartości

Wynik testu odczytu parametrów. proszę o interpretację.


marioroza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Oto moje parametry wody w akwarium mierzone za pomocą papierka lakmusowego z zestawu do sprawdzania parametrów wody razem z opisem poszczególnych parametrów (w języku angielskim).

Jak to interpretować, co jest nie tak i jak poprawić żeby było dobrze.

Kolory ze zdjęcia robione telefonem mogą lekko fałszować ale myślę że nie będzie problemu z odczytaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie rośliny i ryby masz w akwa, i ogólnie co chcesz stworzyć. Nie myśl, że jak przedstawiają na tych testach np. odczyn Ph 6.2 smutną minkę to jest źle. Np. dla wód BW byłoby to bardzo dobre Ph. To samo z KH i GH, zależy co chcesz stworzyć w akwa. Inna sprawa z NO2 i NO3. NO2 musi wynosić 0, a u Ciebie widzę że sądząc po testach tyle nie wynosi. NO 3 raczej w normie. Ogólnie to takie testy są do niczego, podtrzymują ten fakt między innymi takie minki. Najlepsze testy są kropelkowe. Powiedz, jakie ryby hodujesz w akwarium ?

 

Nie znam się na tym...ale patrząc na minki... chyba masz nie najlepsze warunki :/

No właśnie, jak się nie znasz to nie wprowadzaj w błąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też oczywiście od razu miałam na myśli normalne, roślinne akwarium a nie jakieś BW :/

Otóż większość ryb przez nas hodowanych wymaga kwaśnej wody lub obojętnej, a nie zasadowej. Więc nie pisz głupot. A kierując się w stronę uśmiechniętych buziek, bardziej byś zaszkodziła, bo zapewne gatunki dobrze czują się w wodzie 6-7.5 Ph. I cóż, ''jakieś BW''. Mnóstwo ryb, które hodujemy pochodzą z BW, czy to z Azji, czy z Ameryki. Więc wychodzi na to, że bardziej optymalne warunki Ph to smutna(lub uśmiechnięta o Ph 6.8) buźka, oczywiście są też ryby które wymagają przeciwnie-wody powyżej 7Ph.

Tak jak napisałem, najlepiej podaj obsadę.

Tu masz jak zmieniać parametry :

parametry-chemiczne-wody-jak-obnizyc-jak-podwyzszyc-t23176.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na dzień dzisiejszy ryb nie mam. Mam tylko dwa glonojady i jednego kiryska.

Docelowo będą mieczyki, gupiki, molinezje. Normalna pospolita obsada. Nic super egzotycznego.

A co sądzicie, dla jakiego środowiska, dla jakich ryb i dla jakich roślin są "uśmiechnięte minki"??

Ogólnie jaka szerokość geograficzna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się lepiej kolega wypowie... bo ja jak zwykle powiem "źle" :/

 

 

 

 

ale według mnie "uśmiechnięte" będą właśnie dla tych pospolitych mieczyków, gupików itp to testy raczej dla początkujących akwarystów hodujących pospolite ryby, dlatego są z "minkami" bo świeżakom oznaczenia CO2, NO3 ITP nie będą nic mówić, jak mi na początku.

 

Osoby które zdecydują się hodować pielęgnice i inne "wielkie mięsożery" raczej nie będą korzystać z takich testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc na dzień dzisiejszy ryb nie mam. Mam tylko dwa glonojady i jednego kiryska.

Docelowo będą mieczyki, gubiki, molinezje. Normalna pospolita obsada. Nic super egzotycznego.

A co sądzicie, dla jakiego środowiska, dla jakich ryb i dla jakich roślin są "uśmiechnięte minki"??

Ogólnie jaka szerokość geograficzna??

A jaki litraż ? Kiryski są stadne, min. 6 szt.

Co do egzotyczności, to nic, ja bym na twoim miejscu utrzymywał Ph najlepiej na poziomie 6.5-7.5 ze względu na kiryski i zbrojniki ;) A żyworódki, czyli mieczyki gupiki i molinezje czują się dobrze w prawie każdym Ph, czyli mniej więcej 6-7.8 ;)

Niech się lepiej kolega wypowie... bo ja jak zwykle powiem "źle" :/

Ty chyba uważasz że krytykuje twoje wypowiedzi i najeżdżam na Cb. Nie ;) Nie taki był cel, chciałem Cię poprawić, i zarazem twardo podkreślić swoje słowa, aby nowy forumowicz lepiej i pewniej załapał ;)

 

Ps. Do autora, musisz jak najszybciej zrobić podmiankę, bo poziom NO2 może być niebezpieczny dla ryb. Jak nie zbijesz Ph do 0, to nie kupuj innych ryb przedtem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 litrów. Nie miałem pojęcia o liczebności kirysków. dzięki.

A właściwie co oznaczają dwie pierwsze pozycje? co to jest "No" ?

Oraz jestem ciekaw jakich testerów używacie do dokładniejszych badań. Bo na dobrą sprawę to nie wiem dokładnie jaki jest u mnie poziom Ph. Wiem tylko tyle że przekracza 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NO2 i NO3 poczytaj o cyklu azotowym i bedziesz wszystko wiedział. Testy kropelkowe przede wszystkim. Papierki lakmusowe są bardzo niedokładne.

 

 

Ps. Do autora, musisz jak najszybciej zrobić podmiankę, bo poziom NO2 może być niebezpieczny dla ryb. Jak nie zbijesz Ph do 0, to nie kupuj innych ryb przedtem.

Poprawka: jak nie zbijesz NO2 do 0, to nie kupuj innych ryb.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do NO2 i NO3 poczytaj o cyklu azotowym i bedziesz wszystko wiedział. Testy kropelkowe przede wszystkim. Papierki lakmusowe są bardzo niedokładne.

 

 

Ps. Do autora, musisz jak najszybciej zrobić podmiankę, bo poziom NO2 może być niebezpieczny dla ryb. Jak nie zbijesz Ph do 0, to nie kupuj innych ryb przedtem.

Poprawka: jak nie zbijesz NO2 do 0, to nie kupuj innych ryb.
Dziękuje za poprawienie błędu ;)

A co do obsady jaką chcesz mieć, to odpuść sobie mieczyki i te glonojady co masz. Będą tylko problemy z nimi, bo rosną za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...