Skocz do zawartości

Narośl/nalot na roślinach


Fecita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to są okrzemki? Z tego co wyczytałem problemem może być zbyt słabe oświetlenie akwarium (2x18w na 300L), czy Otosek (Otocinklus przyujściowy) poradzą sobie z tym problemem czy jeszcze jakoś walczyć z tym oprócz ręcznego ściągania ? Nalot jest tylko na Anubisie na reszcie roślin brak śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać i okrzemki i krasnorosty.

Przyczyną powstawania okrzemków jest zła barwa światła.

Jaka jest Twoja?

Co do krasnali przyczyną może być zbyt duży nurt wody.

Krasnale będą mogły być usuwane przez otoski, co do okrzemków to proponuję zaciemnić akwarium na 5 dni.

Uuu i światło 0.12 W/L to bardzo słabo.

Proponuję dodać światełko, aby mnieć chociaż te 0.3 W/l barwa 6500K co pomaga ograniczyć okrzemki.

Też przy dojrzewającym akwarium okrzemki powstają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać i okrzemki i krasnorosty.

Przyczyną powstawania okrzemków jest zła barwa światła.

Jaka jest Twoja?

Co do krasnali przyczyną może być zbyt duży nurt wody.

Krasnale będą mogły być usuwane przez otoski, co do okrzemków to proponuję zaciemnić akwarium na 5 dni.

Uuu i światło 0.12 W/L to bardzo słabo.

Proponuję dodać światełko, aby mnieć chociaż te 0.3 W/l barwa 6500K co pomaga ograniczyć okrzemki.

Też przy dojrzewającym akwarium okrzemki powstają.

Jeśli chodzi o barwę to mam świetlówki : 2x18w(SYLVANIA GROLUX 8500K, SYLVANIA AQUASTAR 10000K) , teraz będę dokładał 4x20 więc poprawi się światło, otosiki zaówione, dzięki za rade z pewnością skorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu widać i okrzemki i krasnorosty.

i zielenice

Przyczyną powstawania okrzemków jest zła barwa światła.

zbyt mała ilość światła

Krasnale będą mogły być usuwane przez otoski

ja jeszcze nie widziałem żeby otosek czepił się krasnorostów - no ale ryba glonożerna więc teoretycznie jest to możliwe.

co do okrzemków to proponuję zaciemnić akwarium na 5 dni.

Proponuję dodać światełko, aby mnieć chociaż te 0.3 W/l barwa 6500K co pomaga ograniczyć okrzemki.

Dość ciekawa rada z tym zaciemnieniem żeby pozbyć się okrzemków - tym bardziej ze za chwilę radzisz aby dodać swiatła... :lol:

Też przy dojrzewającym akwarium okrzemki powstają.

Tu w pełni się zgadzam i dodam że po dołożeniu światła należy po prostu przeczekać okres okrzemków - same znikną .

Myślę że glonów na razie nie ma ( z wyjątkiem tego co na tym anubiasie) bo jest bardzo małe oświetlenie , po dołożeniu światła trzeba będzie zacząć uzupełniać potas , węgiel i może delikatnie mikro od czasu do czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...